Європейські лідери продовжують критикувати мільярдера Ілона Маска за втручання в політику країн ЄС. Цього разу на адресу голови SpaceX і Tesla висловився президент Франції Еммануель Макрон, повідомляє Politico.
"Хто міг собі уявити десять років тому, якби нам сказали, що власник однієї з найбільших соціальних мереж у світі підтримає новий міжнародний реакційний рух і безпосередньо втрутиться у вибори, зокрема в Німеччині", - сказав він під час свого виступу в Єлисейському палаці.
У виданні нагадали, що раніше Маска критикував прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере. У понеділок, 6 грудня, він заявив, що його турбує той факт, що людина з таким впливом може бути настільки залучена в політику інших країн.
Зазначається, що у Макрона і Маска склалися досить теплі стосунки. Мільярдер приєднався до новообраного президента США Дональда Трампа на відкритті Собору Паризької Богоматері в грудні 2024 року, а минулого тижня пожертвував 100 терміналів Starlink французькій території Майотта, яка постраждала від циклону.
Крім цього Маск запрошував Маска і Трампа в Париж на саміт зі штучного інтелекту, який відбудеться в лютому. Крім того, президент Франції неодноразово говорив про те, що хоче співпрацювати з новою адміністрацією США.
Чому Маска критикують у Європі
Нагадаємо, що мільярдер Ілон Маск із грудня 2024 року став активно стежити за політикою Німеччини. Зокрема, він висловив свою підтримку ультраправій партії "Альтернатива для Німеччини" (АдН).
Крім цього Маск підтримував прем'єр-міністра Італії Джорджію Мелоні і лідера британської партії Reform UK Найджела Фараджа. Після цього член Парламенту Великої Британії навіть похвалився, що мільярдер "стоїть за ним".
Французький політик, ексєврокомісар з питань внутрішньої торгівлі та послуг Тьєррі Бретон звернув увагу на дії Маска. Він заявив, що глава Tesla і SpaceX відкрито втручається в німецькі вибори. Проте мільярдер заперечує це.
У січні 2025 року Маск запропонував США "звільнити народ Британії від їхнього тиранічного уряду". Також він заявив, що хоче відправити до в'язниці британського прем'єра Кіра Стармера.