Китай визначив геолокацію мільйонів американців за допомогою хакерського злому
Китай визначив геолокацію мільйонів американців за допомогою хакерського злому

Китай визначив геолокацію мільйонів американців за допомогою хакерського злому

Чиновник Білого дому високого рангу заявив, що китайські хакери зламали мережі найбільших телекомунікаційних провайдерів у США і визначили геолокацію мільйонів американців. Об'єктами атак стали дев'ять компаній, серед яких AT&T і Verizon.

Злом телекомунікаційних систем дав змогу китайським хакерам відстежувати місце розташування мільйонів американців і записувати їхні телефонні розмови. Так стверджує Енн Нойбергер — представник Білого дому високого рангу з питань кібербезпеки.

Незрозуміло, скількох американців це торкнулося. За словами Нойбергер, багато з них живе у Вашингтоні.

Та сама група хакерів під назвою Salt Typhoon зламала телефон обраного віцепрезидента Джей Ді Венса, і, ймовірно, телефон Дональда Трампа.

Нойбергер каже, що операції групи виявилися надзвичайно успішними. Вони зачепили десятки країн по всьому світу, зокрема дев'ять телекомунікаційних компаній у США. Назви всіх постраждалих організацій Білий дім не розкрив.

Водночас компанія T-Mobile виступила із заявою, в якій ідеться про те, що зловмисники намагалися проникнути в її систему, але їй вдалося завадити зламати акаунти клієнтів. Чи залишився у китайських хакерів доступ до телекомунікаційних мереж США — поки незрозуміло.

Минулого місяця офіційні особи США заявили, що повністю їх заблокувати поки що не вдалося. Вони закликали громадян використовувати застосунки для обміну повідомленнями з наскрізним шифруванням. А наприкінці грудня AT&T і Verizon заявили, що їхні мережі зазнали атаки, але тепер вони в безпеці.

Китай веде кібератаки проти США вже понад десять років. Але ця виявилася однією з наймасштабніших. Вона зачепила найбільші телекомунікаційні компанії США, мільйони американців і навіть кандидатів на пост президента США.

Злом також міг торкнутися американської розвідки, зокрема дозволив дізнатися, за ким стежить Вашингтон. У деяких випадках Міністерство юстиції використовує законне прослуховування телефонних розмов підозрюваних. Китайські хакери отримали майже повний список цих телефонних номерів.

За словами Нойбергер, наслідки злому оцінити складно, бо китайські хакери дуже обережні у своїх методах. Імовірно, про масштаб атаки не вдасться дізнатися ніколи.

Китай не взяв на себе відповідальності за кібератаки, назвавши звинувачення необґрунтованими.

Водночас США ввели заборону на діяльність China Telecom Americas – філії однієї з найбільших китайських телекомунікаційних компаній, підконтрольних компартії Китаю.

Джерело матеріала
loader
loader