«Вийшла важлива розмова, багато в чому глибока». Дмитро Литвин - про інтерв’ю Зеленського Фрідману
«Вийшла важлива розмова, багато в чому глибока». Дмитро Литвин - про інтерв’ю Зеленського Фрідману

«Вийшла важлива розмова, багато в чому глибока». Дмитро Литвин - про інтерв’ю Зеленського Фрідману

Радник президента стверджує, що питання та теми розмови не узгоджувалися Офісом президента

Президент України Володимир Зеленський дав тригодинне інтерв’ю американському блогеру Лексу Фрідману, яке було опубліковане 5 січня 2025 року.  Подкаст Фрідмана з Зеленським зібрав два мільйони переглядів за 21 годину  на каналі самого блогера, та ще майже півмільйони - на ютуб-каналі Офісу президента. Для порівняння інтерв’ю з президентом Аргентини Хав’єром Мілеєм зібрало 3,5  за місяць, інтерв’ю з Такером Карсоном - 16 мільйонів переглядів за 10 місяців, з Ілоном Маском - 13 мільйонів за рік. 

Саме інтерв’ю викликало різноманітні реакції в медіній спільноті,  зокрема, завдяки неодноразовому використанню обсценної лексики Володимиром Зеленським, та контраверсійним запитанням, які ставил ведучий подкасту Лекс Фрідман. «Детектор медіа» звернувся до радника президента з питань комунікацій Дмитра Литвина, аби з’ясувати, чи затверджував Офіс президента теми або запитання американського подкастера до того, як відбулася розмова з українським президентом. 

«З Лексом Фрідманом говорили в цілому про ідею інтервʼю, про загальні речі, наприклад, що він відчув, коли бував в Україні, або що говорять загалом в Америці в різних аудиторіях. Конкретні питання не обговорювали, заборонених тем не було, і по самій розмові з Лексом зрозуміло, що він питав те, що вважав за потрібне запитати. Ми ж дивились його подкасти. Більше уваги, насправді, пішло на технічні моменти, типу штучного інтелекту і безпомилковість для дубляжу. Президент загалом завжди підготовлений, він знав, який настрій у Лекса. Загалом вийшла важлива розмова, багато в чому глибока, зараз бачимо, що дуже активно розходиться, реально масштабно», - відповів Литвин.

Також він зазначив, що і під час інтерв'ю  подружжя Зеленських для телемарафону «Єдині новин»  ані питання, ані конкретні теми з ОП не узгоджувалися.

«Для марафону в інтервʼю так само конкретні питання не обговорювали, заборонених тем не було, і в ньому це видно теж по розмові, тому що спитали і про СЗЧ, і про вибори», - додав Литвин.

Під час бесіди президент Зеленський обговорив різні теми, зокрема НАТО і гарантії безпеки для України, військову допомогу від США, воєнний стан і вибори в Україні, участь КНДР у війні, інавгурацію Дональда Трампа та перспективи мирних переговорів. Також він розповів про свою родину, її долю під час Другої світової війни, а ще розкритикував позицію США за «багато розмов»  та попереджень про ймовірний початок російської агресії наприкінці 2021-го та в січні 2022 року. На його думку, партнери України мали б запровадити санкції, які могли б зупинити Росію.

Фото: Офіс президента

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Володимир Зеленський
Джерело матеріала
loader
loader