Щоб з'ясувати секрет успіху, вчені спостерігали за 1 000 дітей з новозеландського містечка Данідін. Про це пише журнал Inc, посилаючись на статтю з Science про "одне з найбільш всеосяжних і проникливих досліджень людського розвитку", повідомляє 24 Канал.
Що 40 років дослідження даних говорять про виховання успішних дітей
Вчені з'ясували, що найважливішим є те, чи розуміють діти свої емоції та, чи вміють вони конструктивно керувати своїми реакціями на них.
Психолог Деніел Гоулман підсумував результати дослідження у своїй нещодавній доповіді.
Вони виявили, що у віці 30 років найсильнішим предиктором фінансового успіху є когнітивний контроль, сильніший за IQ і сильніший за багатство сім'ї, в якій вони виросли. Отже, те, наскільки добре ви живете, залежить від рівня вашого когнітивного контролю,
– зауважив він.
Чому емоційний інтелект є важливим / Фото shutterstock
Дослідження не тільки показало, наскільки важливим є емоційний інтелект для подальшого успіху дітей. Воно також продемонструвало, що цей тип емоційного інтелекту не є вродженою рисою, а його можна розвивати.
"Дослідження показало, що самоконтроль – це не тільки особиста риса, але й зовнішні фактори, такі як виховання, освіта та програми раннього втручання. Діти, які отримують підтримку та керівництво у розвитку навичок самоконтролю, як правило, краще справляються з проблемами у дорослому віці. Це підкреслює важливість розвитку цих здібностей з раннього віку", – пояснює педіатр Гаррі Гольдштейн
Як розвивати емоційний інтелект у дитини
Існує безліч порад щодо того, як батьки можуть підтримати розвиток емоційного інтелекту своєї дитини.
Поради включають допомогу дитині в обговоренні своїх емоцій та співпереживанні, моделювання допитливості та смиренності, і навіть знайомство з мистецтвом та літературою як способом осмислення складнощів людського буття.
Діти з батьками / Фото shutterstock
Основний висновок, який батьки можуть зробити з дослідження Данідіна, полягає в тому, наскільки цінним є емоційний інтелект для дітей.
Емоційний інтелект – це не просто вміння бути добрим чи навіть врівноваженим. Це фундаментальна навичка, яка значною мірою впливає на те, наскільки добре діти почуваються в емоційному та фінансовому плані.
Це означає, що батьки повинні приділяти йому стільки ж уваги, скільки вони приділяють табелю успішності та манерам.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на наукових дослідженнях у сфері медицини, але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.