Таку думку висловив 24 Каналу голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко, зазначивши, що хоч противник тисне на Куп'янськ, важливішим для нього є інший населений пункт. Водночас Лимано-Куп'янський напрямок Кремль розглядає в контексті важливого для нього просування.
У ворога не вистачає особового складу
"Для ворога набагато важливіше за Куп'янськ селище Куп'янськ-Вузловий, де є залізнична станція зі всією необхідною інфраструктурою обслуговування потягів", – пояснив він.
Також, на думку Тимочко, для росіян важливо заволодіти Куп'янськом-Вузловим, тому що той, хто буде контролювати його, той може серйозно впливати на логістику як і своєї армії – в позитиві, так і противника – в негативі.
Тому Росія, армія якої прив'язана до залізниці, Куп'янськ-Вузловий розглядає як один з пріоритетних напрямків на цій ділянці фронту,
– зазначив голова Ради резервістів Сухопутних військ.
Проте у ворога не вистачає особового складу, щоб водночас концентрувати потужні ударні кулаки і на Донеччині, і на Харківщині, і на Курщині.
Коли росіяни здійснювали наступ на Харківщину, вони рухались з Білгородської та Воронезької областей, де мали добре розвинуту військову інфраструктуру і де добре вибудували систему підтягування резервів.
Коли з'явився Курський напрямок для окупантів постало питання щодо перекидання частини військ туди. Також у них з'явився політичний напрямок – Покровськ. Тому таке розкидування сил призвело до того, що на Куп'янському напрямку події набули сталості,
– наголосив він.
Для Кремля Харківщина залишається однією з пріоритетних областей щодо наступу. Зокрема, Лимано-Куп'янський напрямок є достатньо серйозним, оскільки ворог розглядає його в контексті наступу на Донеччину – Краматорськ, Слов'янськ, у бік Часового Яру.
Росіяни сподіваються знайти слабке місце в нашій обороні, тому що для них дуже важливо зайняти Донецьку область, щоб Владімір Путін у недалекому майбутньому вийти на переговори з позиції сили,
– пояснив Іван Тимочко.
До слова, командир батальйону ударних БпАК "Ахіллес" 92 ОШБр Юрій Федоренко сказав, що окупанти мали завдання зайти до 1 листопада 2024 року зайти на лівобережну Куп'янщину – Куп'янськ-Вузловий. Однак українські сили провели низку заходів восени 2024 року, які дозволили відтіснити ворога з низки займаних позицій і надійно там закріпитися.