"Тіньовий флот" Росії: Тайвань звинуватив Китай в пошкодженні кабелю зв'язку, — FT
"Тіньовий флот" Росії: Тайвань звинуватив Китай в пошкодженні кабелю зв'язку, — FT

"Тіньовий флот" Росії: Тайвань звинуватив Китай в пошкодженні кабелю зв'язку, — FT

На думку Тайваню, Китай може перервати зовнішні комунікаційні зв'язки острова та спробувати анексувати країну. Для розслідування цього інциденту звернулись до влади Південної Кореї.

Тайвань заявив, що китайське вантажне судно пошкодило телекомунікаційний кабель неподалік порту біля північного узбережжя країни. Це призвело до тимчасового порушення зв'язку, повідомляє Financial Times.

Інцидент трапився вранці 3 січня. Повідомляється, що біля порту Кілунг вантажне судно Shunxing39 пошкодило підводний кабель. Він є частиною Транстихоокеанської експрес-кабельної системи, яка забезпечує зв’язок між Тайванем та США.

За інформацією, судно Shunxing39 протягло свій якір у місці, де стався розрив кабелю. Хоча судно берегової охорони провело зовнішній огляд судна та встановило радіозв'язок з капітаном, його співробітники не змогли піднятися на борт через погану погоду, а час для затримання судна відповідно до норм міжнародного права уже минув.

Тайвань вважає, що зазначений інцидент може бути частиною стратегії Китаю з розриву зовнішніх комунікацій острова з метою потенційно анексувати країну.

"Оскільки ми не змогли допитати капітана, ми звернулися до влади Південної Кореї з проханням допомогти в розслідуванні в наступному порту призначення судна", — заявив представник берегової охорони Тайваню.

Хоча судно ходить під прапором Камеруну, воно належить компанії Jie Yang Trading Limited. Її власником є громадянин материкового Китаю Го Веньцзе.

"Це ще один випадок дуже тривожної глобальної тенденції диверсій проти підводних кабелів. Кораблі, які беруть участь у цих інцидентах, зазвичай є застарілими суднами, майже непридатними для комерційної діяльності. Це судно нагадує ті, що належать до "тіньового флоту" Росії", – зазначив високопосадовець служби національної безпеки Тайваню

Нагадаємо, 17-18 листопада у Балтійському морі сталися обриви підводних двох інтернет-кабелів. Перший кабель проходив між Фінляндією та Швецією, а другий — між Швецією та Литвою.

Пізніше, 3 грудня стало відомо продва нові розриви інтернет-кабелю між Швецією та Фінляндією. Внаслідок цього проблеми зі зв'язком відчули близько 6 000 домогосподарств у Фінляндії.

Теги за темою
Китай
Джерело матеріала
loader
loader