Реформа ВЛК: як тепер визначатимуть придатність до мобілізації
Реформа ВЛК: як тепер визначатимуть придатність до мобілізації

Реформа ВЛК: як тепер визначатимуть придатність до мобілізації

Міністерство оборони оголосило про впровадження реформи військово-лікарських комісій (ВЛК), яка проходитиме в три етапи. Перший з них розпочнеться наприкінці лютого.

Про це заявила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко. Основна мета змін — спростити процес проходження ВЛК завдяки впровадженню цифрових інструментів, пише РБК-УКраїна.

Що передбачає перший етап?

По-перше, створюється можливість формувати електронне направлення на ВЛК через платформу "Резерв+". Це дозволить уникнути черг у територіальних центрах комплектування (ТЦК), де раніше треба було отримувати паперовий документ. Для прихильників паперового формату така опція теж залишиться.

Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube

Другою важливою зміною стане електронний реєстр постанов ВЛК. Усі рішення будуть автоматично фіксуватися та надсилатися в систему "Оберіг", що значно спростить їхнє опрацювання.

Реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", скріншот: Facebook

На другому етапі реформи, який реалізовуватиметься спільно з МОЗ, громадяни зможуть проходити ВЛК у будь-якому медичному закладі, який їм зручний. Результати автоматично надсилатимуться до Міноборони, що ліквідує черги та перевантаження у ВЛК.

Військовозобов'язані проходять ВЛК. Фото: youtube

За словами Черногоренко, реформа має бути завершена в першому півріччі цього року.

Чому реформа необхідна?

Цифровізація процедур мінімізує паперову тяганину та полегшить отримання необхідних документів. ТЦК виконують свою роботу, яка є наслідком війни, розв’язаної росією. Українська армія діє задля захисту країни, доки росіяни намагаються знищити все, що пов’язано з Україною.

війська російських окупантів

Необхідність мобілізації зумовлена виключно агресією росії, яка створила загрозу для нашого існування. Україна бореться за життя і свободу. Якщо ми не захищатимемося, нас чекає доля окупованих територій, де росіяни примушують українців до участі у війні або вбивають тих, хто відмовляється.

Сила нашого народу в єдності. Донати, волонтерство і підтримка армії — це ті кроки, які допоможуть Україні вистояти. Ми повинні пам’ятати, що ЗСУ віддають життя за наше майбутнє.

ЗСУ / фото: Pinterest

Раніше ми повідомляли, мобілізація на окупованих територіях: відмова означає смерть.

Росіяни доводять українців до відчаю на окупованих територіях - детальніше на Знай.ua.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала