Понад 50% опитаних українців найбільше довіряють міжнародним (53%) та громадським (52%) організаціям у питанні доступу до правосуддя в Україні. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень.
Найменше довіри респонденти висловлювали судам (28%), прокуратурі (27%) та Офісу омбудсмана (24%).
Опитані також вважають найбільш ефективними в розслідуванні воєнних злочинів міжнародні (48%) та громадські (42%) організації, Службу безпеки України (43%). Водночас найменш ефективними назвали суди, прокуратуру та поліцію (по 28%) і Офіс омбудсмана (23%).
Кожен другий громадянин вважає, що правова допомога (51 %) та звернення до суду (49 %) є частково або цілком доступними в Україні. 34 % думає аналогічно про доступ до розслідування.
55% опитаних зазначили, що зайва бюрократизація є бар’єром для жертв найтяжчих злочинів на шляху до правосуддя. Серед бар'єрів також називали як відсутність інформації про те, куди звертатись (46 %), та задовгу тривалість процесів (44 %).
Харківський інститут соціальних досліджень опитав 1119 повнолітніх людей, які живуть на підконтрольній українському уряду території.
Соціологи також провели фокус-групи з переселенцями, тими, хто мешкає у зоні бойових дій, зокрема багатодітними родинами, сім’ями зниклих безвісти, тими, хто втратив житло або інше коштовне майно. До фокус-груп також включили людей, яких визнали постраждалими за статтею про порушення законів та звичаїв війни.
Статистична помилка з імовірністю 0.95 для даних одномірних розподілів не перевищує 3%.
Фото ілюстративне
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.