Також, можливо, вплинути на російські плани щодо сусідніх ділянок. Таким припущенням з 24 Каналом поділився військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп, наголосивши, що захоплені 500 кілометрів квадратних навряд стануть серйозною "розмінною монетою" на потенційних переговорах.
Яка мета наступу України на Курщині
Сили оборони України на Курщині можуть мати тактичну ціль – завдати поразки противнику на одному з напрямків, де він не готовий до оборони.
Далекоглядні плани ставляться лише потужними й великими частинами. Але, як відомо, в Курській операції беруть участь близько 6 тисяч військових, а допомагають їм на Сумщині ще кілька тисяч. Водночас ворог міг кинути в бої декілька десятків тисяч солдатів.
Військово-політична ціль – це зайняти велику територію, а для цього необхідно завдати поразки великому угрупуванню противника власними великими силами. Якщо цього немає, можна зайняти відносно невелику територію та розбити кілька батальйонів ворога, але це не сильно допоможе,
– пояснив Шарп.
Україна контролює в Курській області приблизно 500 квадратних кілометрів. Захоплення ще кількох десятків кілометрів означатимуть локальний успіх, але на потенційних переговорах не стануть суттєвою "розмінною монетою". Та і для адміністрації обраного президента США Дональда Трампа це не стане чимось вагомим.
Може бути відвертальний удар, якщо далі більше ніде не планується наступ. Або, найімовірніше, удар з метою покращити тактичне положення і, можливо, вплинути на плани противника на сусідніх ділянках,
– констатував Давид Шарп.
Нагадаємо, наприкінці 2024 року українські воїни завдали удару по командному пункту 810-ї окремої бригади морської піхоти у Льгові, що призвело до загибелі заступника командира бригади та 17 військових.