Українцям розповіли, як подавати щомісячну зарплатну звітність у 2025 році та який тепер порядок.
Як передає"Хвиля", про це пише 7eminar.ua.
З початку 2025 року в Україні набули чинності зміни до порядку подання податкової звітності щодо заробітної плати. Вони введені Законом №4015 від 10 жовтня 2024 року, який вніс корективи до Податкового кодексу та інших законодавчих актів України з метою забезпечення стабільних надходжень до бюджету під час воєнного стану.
Основне нововведення полягає в тому, що роботодавці тепер повинні подавати об'єднану зарплатну звітність, дотримуючись термінів, які встановлені для місячного податкового періоду.
Тепер, починаючи з січня 2025 року, податковий розрахунок необхідно подавати щомісяця. Це нововведення спричинило необхідність внесення змін до існуючого порядку заповнення та подання податкових розрахунків агентами.
Тепер, починаючи з січня 2025 року, податковий розрахунок необхідно подавати щомісяця. Це нововведення спричинило необхідність внесення змін до існуючого порядку заповнення та подання податкових розрахунків агентами.
Міністерство фінансів України вже відреагувало на ці законодавчі зміни та опублікувало на своєму офіційному сайті проект наказу від 31.12.2024. Цей документ передбачає оновлення як самого порядку заповнення та подання податкового розрахунку, так і форми документа.
Зокрема, зміниться склад розрахунку. Він складається з самого розрахунку та шести додатків до нього. Звичайні роботодавці, як і раніше, заповнюватимуть:
- додаток 1 до ЄСВ,
- додаток 4ДФ,
- додаток 5 про трудові відносини,
- додаток 6 про спецстаж.
Таким чином, кардинальних змін у кількості додатків немає. Загалом і форма залишиться така ж, як і була при поданні квартального розрахунку.
"Але – зникне відмітка про подання розрахунку зі статусом звітний як довідковий. Також не бачимо в додатках номер місяців у кварталі, що цілком логічно. Так і в самому розрахунку в табличній частині будемо вказувати інформацію тільки для одного місяця, а не трьох як це було з квартальною формою. А от номер розрахунку залишився. Тобто, якщо ви будете подавати звітну форму, то номер розрахунку буде 1, при виправленні помилок і поданні, наприклад нової звітної або уточнюючої форми – порядковий номер розрахунку буде збільшуватися", - пише видання.
Також є невеликі зміни в рядках, де буде вказувати кількість працівників.
Зокрема, СКШП будемо відображати в рядку 101, працівників, яким встановлено інвалідність – в рядку 101.1, облікову кількість штатних працівників – в рядку 102, кількість застрахованих осіб, яким у звітному періоді нарахована зарплата – в рядку 103.
Інші рядки розрахунку загалом будуть такі ж.
Зверніть також увагу, що перше, що змінюється в порядку, – це період і термін його подання.
Звітним періодом для податкового розрахунку тепер є календарний місяць. Подавати розрахунок потрібно протягом 20 календарних днів після закінчення звітного місяця. У податкових агентів є можливість надати розрахунок в електронній формі або на паперовому носії разом з його електронною копією. Якщо в документі міститься не більше п'яти рядків, дозволяється подати його тільки на папері або відправити поштою. Всі інші способи подання звітності залишаються без змін.
При цьому при заповненні податкового розрахунку вказується звітний період – рік і місяць. Причому місяць вказуємо в цифровому значенні від 1 до 12. Також обов'язково вказується номер розрахунку (в хронологічному порядку незалежно від типу розрахунку).
Порядок заповнення додатків розрахунку в загальному випадку не змінився. Але відмінності є. Наприклад, при заповненні додатку 5 з'явилася нова категорія застрахованої особи – особи, які є гіг-спеціалістами за гіг-контрактом – категорія 9.
Крім того, до порядку будуть додані правила виправлення помилок за 2021-2024 роки та за періоди до 2021 року, а саме як відзначати період. Також додали можливість у додатку 4ДФ виправити рядок 032 у разі подання за відокремлений підрозділ.
Серед іншого, у новій редакції викладені додатки за порядком 4 – додаток 1,2 та 3. Зокрема, у додатку 1 з'явилися нові категорії застрахованих осіб – 82 та 83 у резидентів "Дія сіті". У додатку 2 за ознаками доходів зазначається в 4ДФ враховані також попередні зміни.
Важливо враховувати, що вперше щомісячний звіт за січень 25 року слід подати в термін не пізніше 20 лютого. А от податковий розрахунок за 4 кв. 24 року подаємо до 10 лютого за старою формою.
Нагадаємо, як тепер отримати субсидію на оренду житла та який розмір.