Є 2 умови: після яких подій Європа справді готова надати миротворчий контингент Україні
Є 2 умови: після яких подій Європа справді готова надати миротворчий контингент Україні

Є 2 умови: після яких подій Європа справді готова надати миротворчий контингент Україні

Так, Дональд Трамп спершу повинен застосувати свій геополітичний вплив на Владіміра Путіна та створити для Європи 2 умови. Детальніше про це 24 Каналу розповів експерт з міжнародної безпеки Тарас Жовтенко, зауваживши, що для США така пропозиція є досить вигідною.

Після чого Європа відправить в Україну миротворчі сили

Весною минулого року президент Франції розглядав ідеюприсутності європейських військ в Україні, але тоді б вони були змушені брати участь в бойових діях. Крім того, в Україну потрібно було б направити велику кількість військових, зброї та авіації, що Європі невигідно.

"Тому європейські країни порадились, заручились підтримкою Макрона, як автора ініціативи, і змінили формат того, як вони подають майбутньому президенту США бачення своєї військової присутності в Україні. Формат змінився з військової місії на миротворчу", – пояснив Жовтенко.

Макрон заявив, що спершу США повинні переконати Росію сісти за стіл переговорів, а Європа має побудувати гарантії безпеки для України у вигляді військової присутності на лінії розмежування.

Тобто миротворча місія може з'явитись в Україні лише після того, коли США забезпечать на тривалий період режим припинення вогню та досягнуть домовленості про буферну зону,
– наголосив він.

На думку експерта, європейці в такий спосіб зробили крок назад та передали "пас" у Вашингтон Трампу.

Чи погодиться на "план" Європи Трамп

З одного боку, така позиція європейських країн є раціональною для них, з іншого боку, виникає питання, чи сподобається це Трампу.

Європейським лідерам зараз треба пояснити команді майбутнього президента США та йому самому, чому вони змінили позицію з військової місії та миротворців,
– зазначив Жовтенко.

За словами експерта, Трамп може подумати, що європейці хочуть на ньому зекономити. Однак якщо США не підтримає таку ініціативу Європи, європейцям потрібно буде до 5 років, щоб наростити свої військові потужності та самостійно забезпечити припинення вогню.

Такий варіант не влаштує ні Україну, ні Трампа. Навіть Європі це б не підійшло, адже вони б свідомо пішли на подальше існування російської загрози для себе.

За цей час Росія могла б посилити свій потенціал та напряму загрожувати НАТО. Трамп ж розуміє, що якщо ситуація дійде до цієї точки, то витрати Америки на забезпечення безпеки в Європі будуть набагато більшими, ніж ті, які просять європейці зараз,
– додав він.

До речі, Володимир Зеленський підтримав пропозицію Макронащодо миротворчої місії в Україні, але вимагає конкретних механізмів для її реалізації. Водночас президент України підкреслив, що ідея може стати частиною системи безпекових гарантій для нашої країни.

Теги за темою
Дональд Трамп Еммануель Макрон
Джерело матеріала
loader
loader