Про це у Телеграмі повідомляє моніторингова група "Крымского ветра" з посиланням на дані супутникової зйомки, передає Укрінформ.
"На зроблених учора фотографіях із супутника в морі видно кілька витягнутих великих плям на захід від Севастополя, довжина їх становить від 3,5 до 9,5 кілометра за ширини до 1-1,5 кілометра", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що вздовж усього південно-західного і західного узбережжя Севастополя - від мису Фіолент до мису Херсонес і далі до селища Кача - видно суцільну ділянку води, яка має щільність, що відрізняється від звичайної (на фото відмічено знаком питання), але стверджувати, що це мазутне забруднення, неможливо без спостережень із берега.
Пізніше Телеграм-канал повідомив, що море в Балаклавській бухті біля набережної Назукіна вкрите суцільною плівкою, та виклав фото з пляжу “Царський” у Севастополі, біля мису Фіолент, де мазут на березі й останки птахів у мазуті.
Раніше зазначалося, що у Криму в районі бухти Капсель виявили викид мазуту. Забруднено 2 кілометри піщаної місцевості від мису Француженка до пароплава «Багратіон». Бухта Капсель розташована біля Судака, між мисом Алчак і півостровом Меганом.
Повідомляється, що за дві доби зона мазутного забруднення, що раніше простяглася від мису Партеніт до мису Меганом, тепер поширилася і на Коктебельську затоку аж до селища Орджонікідзе. Цьому сприяв південно-західний вітер, що дув із 4 до 5 січня.
Як повідомляв Укрінформ, 3 січня у тимчасово окупованому Криму на мисі Опук та на вході до Балаклавської бухти виявили мазутне забруднення.
15 грудня в Керченській протоці затонули російські нафтові танкери «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239». Унаслідок цього в Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту.
Раніше Укрінформ повідомляв, що у Чорному морі після розливу мазуту з російських танкерів загинули 32 дельфіни.
Перше фото: arc.construction