Місце розташування вулкана залишалося невідомим понад 190 років.
У 1831 році потужне вулканічне виверження охолодило клімат Землі, знизивши середньорічну температуру в Північній півкулі на 1 градус Цельсія.
Про це повідомило видання CNN.
Дослідження льодових кернів з Гренландії виявило, що в 1831 році випадання сірки, що є ознакою вулканічної активності, було значно більшим у північній півкулі. Цей факт свідчить про велике виверження вулкана середньої широти, що відбулося на Землі. Вчені, аналізуючи вулканічний попіл та осколки вулканічного скла, з'ясували, що найбільше геохімічних збігів з даними спостерігалося в Японії та на Курильських островах (спірна територія між Росією та Японією), зокрема, з кальдерою Заварицького.
"Заварицький розташований на надзвичайно віддаленому острові між Японією та Росією. Там ніхто не живе, а історичні записи обмежуються кількома щоденниками кораблів, які проходили повз ці острови кожні кілька років", - зазначив провідний автор дослідження доктор Вільям Хатчісон.
Це відкриття додає нові подробиці до періоду Малого льодовикового періоду, коли вулканічні виверження впливали на клімат Землі, спричиняючи похолодання і катастрофи. Вчені припускають, що вулканічне охолодження могло бути одним із факторів голоду, який охопив Індію, Японію та Європу в той час. Як зазначають вчені, це підтверджує важливість моніторингу вулканічної активності та її впливу на глобальні умови.