Набирає обертів новий вид криптовалютного шахрайства, що використовує багатопідписні гаманці для виманювання криптовалюти. Власне, тут працює правило: якщо вам здається, то вам не здається. Навіть новачок у крипті знає: ніколи та ні з ким не можна ділитися секретною (сід) фразою, а також треба уважно перевіряти, кому і який доступ надається до гаманця (які дозволи надаються певному смартконтракту після його підписання). Але необачні користувачі існували й будуть існувати. Особливо, якщо усю історію приправити обіцянками халяви й зіграти на жадібності.
Власне, на цьому й базується шахрайська схема, що крутиться в YouTube. Під відео з’являються начебто наївні коментарі, у яких різні користувачі удають, наче не знають як переказати криптовалюту на інший гаманець і просять допомоги. Далі, якщо хтось намагається допомогти, ці фейкові акаунти дають свої сід-фрази до гаманця. Таким чином, реальний користувач може подумати, що знайшовся дурник. І зайде у гаманець «бідолаги» з використанням наданої парольної фрази. Побачить там кілька сотень або тисяч доларів в USDT у мережі TRON (TRC20). І, швидше за все, спробує переказати ці кошти на власний гаманець.
Ось тут то капкан і спрацює. Щоб перевести собі ці стейблкоїни, треба мати вільні токени TRX на сплату комісії мережі TRON. Як тільки сплачується комісія, вона миттєво переказується на сторонній гаманець.
Гаманець USDT — це гаманець з декількома підписами, що означає, що вихідні транзакції вимагають схвалення двох або більше учасників. Шахраї фактично блокують кошти, гарантуючи, що будь-які внесені токени TRX будуть миттєво перенаправлені.
Багатопідписний гаманець структурований таким чином, що шахрай зберігає контроль над будь-якими вихідними коштами. Після переказу TRX для сплати за комісію (газ), контроль шахрая над другим підписом дозволяє йому перенаправити кошти на інший гаманець.
Таким чином, здобич перетворюється на хижака.