У Туреччині знайшли місце битви Александра Македонського із персами
У Туреччині знайшли місце битви Александра Македонського із персами

У Туреччині знайшли місце битви Александра Македонського із персами

Вчені заявили, що ідентифікували місце, де полководець Александр Македонський провів битву із Перською імперією на річці Гранік.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Live Science.

За словами дослідників, місце битви знаходиться приблизно за 10 кілометрів на північ від міста Біга на північному заході Туреччини.

У 334 році до н.е. війська Македонського розгромили персів на полі битви, що дозволило їм закріпитися на перській території і просунутися вглиб Близького Сходу.

«Битва на (річці – ред.) Гранік була не лише одним із найважливіших поворотних моментів у житті Александра Македонського, що згодом принесла йому прізвисько «Великий», а й поворотним моментом у світовій історії», – зазначив керівник групи дослідників, професор археології з Університету Чанаккале Онсекіз Март Рейхан Керпе.

Виявлення місця битви не є новим відкриттям. Керпе повідомив, що німецький археолог Генріх Кіперт, який працював у цьому регіоні у ХІХ столітті, припустив, що ця територія може бути місцем битви. Однак тепер команда вчених знайшла додаткові докази, які підтверджують це припущення.

Так, команда виявила залишки стародавнього міста Гермейон, яке, згідно із давніми записами, було місцем останнього табору Македонського перед битвою. Дослідники також провели геоморфологічні тести, аби реконструювати вигляд довколишнього ландшафту під час битви. Результати показали, що русло річки Гранік мало змінилося з часів Македонського. Також вчені виключили місця, які за тих часів були болотистими і не могли відповідати опису поля битви.

Крім цього, стародавні записи свідчать, що Александр розмістив найманців на пагорбі. Вчені визначили перспективну ділянку пагорба, де місцеві фермери знайшли могили зі зброєю, які можуть датуватися часами полководця.

Як повідомляв Укрінформ, у листопаді американські археологи знайшли найдавніший на сьогодні приклад алфавітної писемності в історії людства під час розкопок гробниці на території Сирії.

Фото: mikroman6 via Getty Images

Теги за темою
Туреччина вчені Історія
Джерело матеріала
loader