У селі Каштелу-Нову можна насолодитися пам'ятками XIII століття, красою природи та зануритися в традиційну португальську культуру, яку дбайливо зберігають місцеві мешканці.
У серці Португалії заховане чарівне 800-річне село Каштелу-Нову, визнане Всесвітньою туристичною організацією ООН (UNWTO) найкращим туристичним селом Європи у 2022 році. Воно приваблює безліч туристів багатою історією та захопливими краєвидами, пише Express.
Туристи стікаються до "таємного королівства" Каштелу-Нову на сході країни, аби побачити давні історичні пам'ятки. Зокрема, римські лазні Кінта-ду-Ерведаль. В UNWTO зазначили, що найстаріша згадка про село, яке тоді мало назву Альпреда, датується 1 202 роком нашої ери.
Мандрівники можуть не лише оглянути стародавні будівлі, а й побачити, як жителі села традиційно топчуть виноград для вина, і помилуватися величними португальськими садибами.
Для любителів активного відпочинку є можливість прогулятися околицями та побачити вітряки, які раніше були невід'ємною частиною сільського життя.
Від столиці Португалії — Лісабона — до Каштелу-Нову можна дістатися поїздом за три з половиною години, автівкою — на годину швидше.
"Замок на вершині пагорба — це перлина. Коли опиняєшся на вершині, вид на околиці відкривається чудовий навіть у похмурий день", — поділився з журналістами один із туристів.
Жителі Каштелу-Нову пишаються тим, що в селі повністю відсутні викиди вуглецю, зазначають журналісти. Для перевезення туристів з залізничних станцій використовують п'ять електромобілів, тож "заховане португальське королівство" є ідеальним варіантом для екологічних подорожей.
Автори статті зазначають, що в рейтингу кращих туристичних міст 2024 року від UNWTO Португалію представив муніципалітет Санта-Круш-да-Грасіоза на вулканічному острові Грасіоза, що входить до архіпелагу Азорських островів.
Нагадаємо, в Державному агентстві розвитку туризму України 15 листопада повідомляли, що українські села Урич і Ворохта ввійшли до топу найкращих для туризму за версією ООН Туризм (UN Tourism).
У соцмережах 1 січня активно обговорювали ролик, на якому туристка ризикнула життям, сходячи на діючий вулкан в Індонезії.
27 листопада ЗМІ писали що те, що в популярному серед туристів містечку Кава-де-Тіррені в Італії місцева влада заявила про заборону поцілунків і запропонувала встановити за пестощі в історичному центрі міста штраф 500 євро.