"Перехоплення" чи свавілля: що робити, коли водіїв зупиняють без підстав
"Перехоплення" чи свавілля: що робити, коли водіїв зупиняють без підстав

"Перехоплення" чи свавілля: що робити, коли водіїв зупиняють без підстав

Українські водії дедалі частіше стикаються із необґрунтованими зупинками автомобілів поліцією.
Попри чітко визначені законодавством правила, такі зупинки нерідко стають приводом для додаткових перевірок, навіть якщо для цього немає реальних підстав. Про це повідомляє видання Автотема.

Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Одним із поширених методів є використання плану "Перехоплення", який має на меті пошук злочинців чи викрадених авто. Однак, навіть якщо водій чи пасажири не мають жодного стосунку до розшукуваних осіб, перевірки можуть тривати далі.

Поліцейські часто вимагають огляду документів, перевіряють технічний стан автомобіля або наполягають на демонстрації аптечки й вогнегасника. Юристи підкреслюють, що такі дії можуть бути незаконними.

Поліція, атво, штраф, скріншот: YouTube

Закон "Про Національну поліцію" чітко визначає, за яких умов дозволена зупинка транспортного засобу. Якщо підстави надумані, це є порушенням закону.

Оскарження штрафу в суді може не лише захистити водія від неправомірних дій, але й допомогти виявити системні порушення серед правоохоронців.

Крім того, Знай.ua повідомляв, додаткові витрати і нові правила для водіїв: що зміниться в посвідченнях

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що колишній розробник алкотестерів не пройшов свій же пристрій: тепер залишиться без прав

Джерело матеріала
loader
loader