Про це повідомляє Yonhap, передає Укрінформ.
У вівторок Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (СІО) отримало ордер на затримання Юна за звинуваченнями у заколоті та зловживанні владою під час оголошення ним воєнного стану 3 грудня.
У четвер біля президентської резиденції поліція силою розігнала прихильників Юна після того, як вони прорвалися через поліцейський бар'єр, щоб висловити свій протест проти його затримання.
У зверненні до прихильників біля своєї резиденції Юн заявив, що країна перебуває в небезпеці «через внутрішні і зовнішні сили, що посягають на її суверенітет, і діяльність антидержавних угруповань» і пообіцяв «боротися до кінця, щоб захистити цю країну».
ЗМІ додає, що термін дії ордеру закінчується наступного понеділка, що викликає припущення, що CIO може спробувати затримати Юна вже в п'ятницю.
Адвокат Юна заявив у четвер, що якщо поліція спробує виконати ордер від імені CIO, служба безпеки президента зможе заарештувати їх за звинуваченням у зловживанні владою та перешкоджанні виконанню службових обов'язків.
CIO запросив ордери після того, як Юн проігнорував усі три виклики на допит у рамках спільного з поліцією та слідчим відділом Міністерства оборони розслідування щодо запровадження воєнного стану. Адвокати Юна подали судову заборону на призупинення дії ордеру, назвавши його «незаконним».
Якщо Юна буде заарештовано, слідчі планують доставити його в штаб-квартиру CIO в Гвачхоні, на південь від Сеула, для допиту, а потім помістити в Сеульський центр утримання під вартою в Уйванг, що знаходиться неподалік від офісу CIO.
Після затримання директор CIO матиме 48 годин на те, щоб або отримати новий ордер на офіційний арешт Юна для подальшого утримання під вартою, або звільнити його.
Як повідомляв Укрінформ, Юн став першим чинним президентом Південної Кореї, якому загрожує арешт.
Як повідомлялося, Юн Сок Йоль 29 грудня втретє не з’явився на допит у справі щодо оголошення в країні воєнного стану. Три виклики зазвичай вважаються максимальною кількістю, після якої слідчі органи отримують ордер на арешт підозрюваного.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив про запровадження воєнного стану. Рішення було ухвалено після того, як опозиційна Демократична партія у парламентському Комітеті з питань бюджету швидко схвалила скорочений проєкт бюджету та подала постанови про імпічмент керівника Рахункової палати та головного прокурора.
Пізніше Юн скасував надзвичайний воєнний стан.
Були звільнені і затримані кілька високопосадовців та силовиків, яких підозрюють у державному перевороті.
Прокуратура порушила кримінальну справу проти Юна через звинувачення у державній зраді.
14 грудня Національна асамблея Південної Кореї (парламент) проголосувала за імпічмент президента Юн Сок Йоля.
31 грудня стало відома, що суд Республіки Корея видав офіційний ордер на затримання президента країни Юна Сок Йоля, чиї повноваження були припинені внаслідок імпічменту, оголошеного парламентом.