Туристична галузь Буковини у 2024 році сплатила податків на шість мільйонів більше, ніж за попередній рік
Туристична галузь Буковини у 2024 році сплатила податків на шість мільйонів більше, ніж за попередній рік

Туристична галузь Буковини у 2024 році сплатила податків на шість мільйонів більше, ніж за попередній рік

За перші 9 місяців 2024 року туристична галузь Буковини сплатила 27,7 мільйона гривень податків. Це на понад шість мільйонів гривень більше, ніж за аналогічний період 2023 року.

Про це у коментарі кореспонденту Укрінформу розповів начальник управління інвестиційної політики та туризму Чернівецької ОВА Михайло Хмелевський.

"Наразі ми маємо показники за перші 9 місяців 2024 року. За даними ДАРТ за цей період туристична галузь сплатила 27 мільйонів 776 тисяч гривень податків. За аналогічний період 2023 року ця цифра склала 21 мільйон 400 тисяч гривень. У 2022 – 14 мільйонів 700 тисяч гривень. А в довоєнний 2021 рік туристична галузь області сплатила 12,8 мільйона гривень податків", - сказав Михайло Хмелевський.

В обласній адміністрації розуміють, що частково на зростання цього показника вплинуло і невеличке зростання цін на послуги туристичної галузі. Проте, збільшення кількості відвідувачів головних туристичних магнітів області - Хотинської фортеці та Чернівецького університету, вказує на те, що Буковина з кожним роком зацікавлює все більшу кількість туристів.

"По-перше, Чернівецька область - це один із тилових регіонів, на який люди звертають більшу увагу через відносний спокій. Також важливу роль відіграє і активна промоція нашого краю. Ми у 2024 році не відкривали нових туристичних локацій. Ми зосередилися на демонстрації вже існуючих місць, але показували їх трохи з іншого ракурсу. Зокрема, ми активно почали популяризувати наші печери", - розповідає керівник туристичного відділу Чернівецької ОВА.

За його словами, наразі в області є 130 печер. Більшість із них поки не користуються великою популярністю серед туристів. Тому минулої весни обласна адміністрація організовувала спеціальні промотури печерами регіону - Елефантина, Гострі Говди, Буковинка тощо.

"Цього року ми продовжимо промоцію діючих печер, а також хочемо у перспективі розпочати відкриття нашої найбільшої печери Попелюшка. Один із входів до неї розташований у селі Подвірне Новоселицької громади. Вона має 92 кілометри відстежених ходів. Це третя за протяжністю гіпсова печера у світі. Але зараз, на жаль, вона закрита для відвідувачів. Адже частина печери знаходиться на території Молдови, а вхід до неї з українського боку не працює. Ми хочемо, по-перше, відкрити вхід до неї, а по-друге, запровадити організований туристичний маршрут", - додав Хмелевський.

За приклад розвитку печер в туристичних цілях він наводить Тернопільську область. Там близько половини туристичних принад краю складають різноманітні печери.

Також цього року для розвитку туристичної галузі в Чернівецькій області зосередять увагу на облаштуванні оглядових майданчиків. У селі Хрещатик є оглядовий майданчик на місто Заліщики, також є майданчики у селі Шишкові горби на Дністрі, а також гора Веприк, що навпроти Бакотської затоки.

Ще одним напрямком розвитку туризму на Буковині може стати облаштування масштабного місця продажу сувенірної продукції. Такий сувенірний ринок хочуть відкрити у гірському містечку Вижниця. Там би могли реалізовувати свій товар виробники крафтової продукції Буковини.

Як повідомлялося, колишню резиденцію Буковинських митрополитів, а нині Чернівецький університет у 2024 році відвідали понад 70 тисяч туристів.

Фото: travel.net

Теги за темою
Туризм Буковина
Джерело матеріала
loader