МЗС відповіло на закиди ООН про «необґрунтованість» заборони церков, повʼязаних з Росією
МЗС відповіло на закиди ООН про «необґрунтованість» заборони церков, повʼязаних з Росією

МЗС відповіло на закиди ООН про «необґрунтованість» заборони церков, повʼязаних з Росією

Міністерство наголосило, що закон не забороняє жодної з церков, а лише не допускає підпорядкування їх керівним центрам в країні-агресорі, й нагадало, що саме Росія системно використовує релігію як зброю у війні проти України.

Міністерство закордонних справ України відкидає висновки доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо закону України про заборону діяльності релігійних організацій, повʼязаних з Росією. Свою відповідь МЗС опрілюднило 2 січня.

МЗС наголосило, що цей закон не передбачає заборони жодної з існуючих в Україні церков, а лише не допускає підпорядкування релігійних організацій в Україні керівним центрам, які розміщуються в державі, що здійснила або здійснює збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину її території, а також релігійних організацій, що підтримують збройну агресію проти України.

У міністерстві нагадали ООН, що Росія системно використовує релігію як зброю у загарбницькій війні проти України. Російська держава через підконтрольну їй РПЦ освячує звірства проти українців і вихваляє злочинців, які їх скоюють.

«У цьому контексті, українська держава має обовʼязок захисту своїх громадян від деструктивного впливу держави-агресора, зокрема з використанням релігійних організацій, які в Російській Федерації зрощені з державою і прямо проголосили своєю метою знищення української державності, культури, ідентичності.

Закон переслідує легітимну мету, є необхідним у демократичному суспільстві, передбачає демократичну процедуру, в якій останнє слово належить суду; є найменш обтяжливим, оскільки не накладає тягаря на совість віруючих, а лише виводить їх з-під тиску російської православної церкви, яка, що підкреслюється в Резолюції ПАРЄ, "є ідеологічним продовженням злочинного режиму"», ­— пише МЗС. 

Міністерство також нагадало ООН, що саме Росія в ході своєї загарбницької війни вчиняє численні злочини проти релігійних свобод, зокрема навмисно вбиває вірян і релігійних діячів, руйнує релігійні споруди та святі місця в Україні, переслідує на тимчасово окупованих територіях України релігійні громади, які не належать до РПЦ.

«Розраховуємо на те, що у своїх доповідях Моніторингова місія ООН з прав людини надаватиме надалі об’єктивні оцінки реальній ситуації зі свободою релігії в Україні та продовжить фіксувати російські злочини проти українських вірян, релігійних громад і лідерів, церковного майна», ­— підсумовує МЗС.

20 серпня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №8371 про заборону діяльності релігійних організацій, керівний центр яких розташований у країні-агресорі. 24 серпня закон підписав цей закон президент Володимир Зеленський, а 23 вересня він набув чинності.

Згідно із законом, на території України заборонена діяльність іноземних релігійних організацій, центри яких розміщуються в державі, що здійснила або здійснює збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину її території, а також релігійних організацій, що прямо або опосередковано підтримують збройну агресію проти України.

Детальніше про те, як діятиме цей закон, читайте в матеріалі Юлії Лавришин: «“Після дев’яти місяців сторони тільки займуть позиції для бою”. Як працюватиме закон про заборону релігійних організацій, пов’язаних із Росією».

Фото: Enrico Strocchi/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
МЗС України ООН УПЦ МП Законодавство
Джерело матеріала
loader