Дві жінки втратили понад 167 тисяч гривень через інтернет-шахраїв
Дві жінки втратили понад 167 тисяч гривень через інтернет-шахраїв

Дві жінки втратили понад 167 тисяч гривень через інтернет-шахраїв

Дві довірливі жінки потрапили на гачок шахраїв та втратили усі свої заощадження на банківських рахунках. Поліція радить громадянам бути більш обачними, аби не втратити свої гроші.

До поліції звернулася жителька Херсонщини. Жінка розповіла, що їй зателефонував нібито менеджер банку та запропонував переоформити її старі банківські картки на «картки нового випуску». Заявниці необхідно було назвати всі реквізити по карті та свої персональні дані. Після цих дій «банківські шахраї» зняли з рахунку потерпілої 165000 гривень.

Поліція вкотре застерігає: якщо вам телефонують нібито з банку і повідомляють про перевірку, оновлення рахунку та перевипуск «нових карток», одразу кладіть слухавку і самі звертайтесь до банку за номером, що зазначений на звороті вашої платіжної картки. Нікому не розголошуйте дані своїх банківських карток: пін-коду, СVV-коду, строку дії карти, паролі з sms-повідомлень, а також паспортні дані. Це конфіденційна інформація, яку ніколи не можна розповсюджувати чи повідомляти стороннім особам. Якщо вам телефонує банківський працівник з такими питаннями – це шахрай.

Ще однією жертвою «телефонних шахраїв» стала жителька Бериславського району. Заявниці зателефонував невідомий та повідомив про продаж акційних опалювальних брикетів. Ціна жінку влаштувала й вона одразу перерахувала на картку шахрая 2300 гривень. Проте опалювальні матеріали заявниця так і не отримала.

Щоб не стати жертвою подібних схем шахрайства, не довіряйте занадто низьким цінам на товари та обов’язково спочатку порівнюйте вартість на інших ресурсах. Під час купівлі товарів поліція радить не перераховувати гроші наперед, а обирати завжди післясплату. Пам’ятайте: шахраї можуть представитися будь-ким.

За цими фактами поліція відкрила провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Джерело матеріала
loader
loader