Уряд Німеччини звинувачує американського мільярдера Ілона Маска у впливі на майбутні вибори після підтримки проросійської партії Альтернатива для Німеччини.
Про це заявила заступниця прессекретаря уряду Крістіана Гоффманн, передає ZDF.
«Насправді Ілон Маск намагається вплинути на федеральні вибори за допомогою своїх заяв», — сказала вона
Хоффманн заявила, що Маск вільний висловлювати свою думку. Але в його статті для Welt дається «передвиборча рекомендація для партії», яку підозрюють у «правоекстремістській приналежності» і вже частково визнали «правоекстремістського спрямування»
Водночас лідер Соціал-демократичної партії Німеччини Ларс Клінгбейл порівняв Маска з російським диктатором Володимиром Путіним, повідомляє Tages Spiegel.
«Ілон Маск намагається робити те саме, що й Володимир Путін. Обидва хочуть вплинути на наші вибори і, зокрема, підтримати ворогів демократії з АдН. Вони хочуть, щоб Німеччина була ослаблена і занурилася в хаос», — сказав він.
За словами Клінгбейла, демократія в Німеччині перебуває «під серйозною загрозою ззовні», тому демократам потрібно об'єднатися, «попри партійні лінії».
29 грудня Маск виступив на підтримку ультраправої партії Альтернатива для Німеччини (АдН) у своїй колонці для німецького видання Welt. Його публікація викликала хвилю критики з боку громадськості та експертів.
«Зображення АдГ як правоекстремістської є вочевидь неправдивим з огляду на те, що Аліса Вайдель, лідерка партії, має партнерку зі Шрі-Ланки! Вам це нагадує Гітлера?» — написав Ілон Маск.
Далі він пояснює, чому підтримує позицію АдН з питань енергетики, економічного відновлення та міграції, стверджуючи, що політика партії відображає «принципи, які зробили Tesla і SpaceX успішними».
2021 року внутрішня розвідка Німеччини класифікувала АдН на національному рівні як схильну до екстремізму організацію. Але Маск пише, що АдН «представляє політичний реалізм», а не екстремізм.
Після виходу колонки Ілона Маска у Welt, редакторка відділу блогів Єва Марі Когель заявила про свою відставку.
За словами журналістки Франциски Циммерер, матеріал викликав «гострі дискусії» в редакції, і багато співробітників висловилися проти його публікації.
Критика також стосується часу виходу статті, оскільки до позачергових виборів у Німеччині залишається лише сім тижнів. Журналісти та політики вважають публікацію некоректною з огляду на політичну ситуацію, зазначає The Guardian.
20 грудня Ілон Маск, який приєднається до адміністрації новообраного президента США Дональда Трампа, вперше підтримав ультраправу партію Альтернатива для Німеччини.
У соцмережі X він написав, що тільки вона «може врятувати Німеччину». Так він відповів на допис німецької правої інфлюенсерки Наомі Зайбт, яка критикувала лідера опитувань щодо кандидатів у канцлери серед консерваторів Фрідріха Мерца.
Згідно з останніми опитуваннями, АдН посідає друге місце і може перешкодити створенню правоцентристської або лівоцентристської більшості.
Минулого року Маск уже висловлював підтримку АдН, коли критикував уряд Німеччини за методи боротьби з нелегальною міграцією.
Голосування на виборах до Бундестагу відбудеться 23 лютого.
Правляча коаліція Німеччина розпалася після того, як канцлер країни Олаф Шольц 6 листопада звільнив міністра фінансів Крістіана Лінднера. За ним пішли й інші міністри — його соратники по Вільній демократичній партії.
16 грудня Бундестаг проголосував за розпуск уряду Німеччини на чолі з Шольцом.