Глави МЗС Веймарського трикутника закликали Грузію провести повторні парламентські вибори
Глави МЗС Веймарського трикутника закликали Грузію провести повторні парламентські вибори

Глави МЗС Веймарського трикутника закликали Грузію провести повторні парламентські вибори

Глави МЗС Польщі, Німеччини і Франції засудили дії грузинської влади проти мирних демонстрантів, опозиції та ЗМІ, закликали Тбілісі повернутися на шлях євроінтеграції і провести повторні парламентські вибори.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ Радослава Сікорського, Анналени Бербок і Жана-Ноеля Барро, передає Укрінформ.

«Ми, міністри закордонних справ Веймарського трикутника, серйозно стурбовані політичною кризою, яка виникла в Грузії після парламентських виборів 26 жовтня та рішення партії «Грузинська мрія» заморозити процес вступу до ЄС. Причиною цієї кризи є політичний напрямок, обраний грузинською правлячою партією, і її відхід від європейського шляху», - підкреслюється у заяві.

Як зазначається, Польща, Німеччина і Франція неодноразово закликали грузинську владу змінити цей напрямок і повернутися до інтеграції з ЄС шляхом дотримання європейських норм та цінностей і проведення реформ.

«Ми чітко засуджуємо акти насильства проти мирних протестувальників, засобів масової інформації та лідерів опозиції, які мали місце в останні тижні, і закликаємо грузинську владу бути відповідальною за дотримання прав людини та захист основних свобод, включаючи свободу зібрань і свободу ЗМІ. Ми рішуче засуджуємо погрози на адресу політиків», - наголошується у заяві.

Підкреслюється, що політичний напрямок репресій і відходу від демократії, який обрала партія «Грузинська мрія», призвів до погіршення відносин на європейському та національному рівнях і до зменшення європейської підтримки та співпраці з грузинською владою.

«Тому ми виконуватимемо рішення ЄС щодо скасування безвізового режиму для власників грузинських дипломатичних і службових паспортів і розглянемо додаткові заходи на рівні ЄС і національному рівні», - підкреслили міністри Веймарського трикутника.

За їх словами, остаточний звіт ОБСЄ/БДІПЛ про парламентські вибори в Грузії 26 жовтня підтверджує стурбованість трьох країн щодо «чесності виборчого процесу, включаючи масові порушення та неналежне розслідування порушень у відповідь на звинувачення».

«Вибори не були проведені за стандартами, які очікуються від кандидата в ЄС. Ми закликаємо грузинську владу до національного діалогу з усіма зацікавленими сторонами, щоб знайти вихід з поточної ситуації та відновити довіру суспільства до грузинської демократії. Заклик до виконання рекомендацій і стандартів ОБСЄ/БДІПЛ, включаючи можливість проведення нових виборів, що звучить від частини грузинського суспільства, заслуговує на те, щоб влада вступила у щирий діалог з усіма політичними силами та представниками громадянського суспільства», - підкреслили у спільній заяві Сікорський, Бербок і Барро.

Вони також підтвердили свою рішучість підтримувати демократичні та європейські прагнення грузинського народу.

Як повідомлялося, 28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кохабідзе заявив, що країна відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС та від фінансової допомоги Євросоюзу. Така позиція влади викликала обурення в суспільстві; у Тбілісі та в інших містах країни розпочалися масові протести.

29 грудня у будівлі парламенту Грузії відбулась церемонія інавгурації Михеїла Кавелашвілі, легітимність якого як президента не визнають Саломе Зурабішвілі, опозиція та велика частина міжнародних партнерів країни.

Фото: Sova

Теги за темою
Польша Німеччина Франція Грузія
Джерело матеріала
loader
loader