В ЄС запрацювали нові правила для криптовалют: що зміниться з 2025 року
В ЄС запрацювали нові правила для криптовалют: що зміниться з 2025 року

В ЄС запрацювали нові правила для криптовалют: що зміниться з 2025 року

З 30 грудня  офіційно запрацював черговий компонент регламенту Markets in Crypto-Assets (MiCA), який кардинально змінює підхід до регулювання криптовалют у країнах Європейського Союзу. Ось що змінилось:

Основні зміни:

  1. Якщо транзакція перевищує суму 1000 євро, необхідна обов’язкова верифікація власника некастодіального гаманця через процедуру KYC (Know Your Customer). Тобто,  особисті дані власників мають бути прив’язані до гаманця. Але поки невідомо чи буде потрібна верифікація перед кожною транзакцією, чи достатньо одного разу підтвердити володіння гаманцем? А також, як це працюватиме для переказів між біржами.
  2. Повна заборона на анонімні криптоплатежі спрямована на боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Однак це може обмежити доступ до децентралізованих фінансових послуг (DeFi).
  3. Заборона стейблкоїнів. З 2025 року повністю алгоритмічні та деякі інші стейблкоїни, такі як Tether (USDT) будуть заборонені для торгівлі на території ЄС через невідповідність вимогам MiCA.
  4. Емітенти криптоактивів повинні будуть отримати ліцензію, створювати детальні white papers (опис проєктів) і дотримуватись суворих вимог до управління ризиками та звітності. Це може призвести до зменшення конкуренції на ринку, оскільки невеликі компанії можуть фінансово не потягнути ці процедури.
  5. Може зрости популярність децентралізованих біржі (DEX) для уникнення зайвого контролю, хоча їхній статус у майбутньому також може змінитися. Також більше людей почне звертатись до послуг міксерів для приховування історії транзакцій, але це може викликати підозру у регуляторів. Криптоентузіасти можуть переключитися на альтернативні активи, наприклад, анонімних криптовалют. Хоча Monero (XMR) уже зараз стикається із заборонами в ЄС.

Тим часом Tether інвестувала в європейську компанію StablR, яка має ліцензію на електронні гроші на Мальті. Це може допомогти стейблкоїну USDT стати сумісним із вимогами MiCA, адже StablR уже діє у межах регуляторних стандартів ЄС. Також 30 грудня компанія MoonPay, провайдер криптовалютних платіжних рішень, офіційно отримала ліцензію на діяльність у межах регламенту ЄС MiCA.

Джерело:  MoonPay, Finbold, idnow.io,

Теги за темою
Євросоюз
Джерело матеріала
loader