Народного депутата Нестора Шуфрича, якого звинувачують у державній зраді, не возитимуть із СІЗО на засідання Верховної Ради після рішення суду про те, що Шуфричу мають забезпечити можливість проводити депутатську роботу з місця утримання. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на джерело у правоохоронних органах.
За словами співрозмовника агентства, свої депутатські повноваження Шуфрич може здійснювати шляхом направлення депутатських запитів і звернень.
«Ухвала жодним чином не передбачає, що Шуфрича буде хтось возити до Верховної Ради. Мова про такі речі, як депутатські запити, звернення — те, що він може робити з урахуванням свого нинішнього статусу і місця перебування», — сказав співрозмовник.
За його словами, Шуфрич, а також обвинувачений у державній зраді народний депутат Олександр Дубінський і так пишуть депутатські запити і звернення із СІЗО.
«Вони не обмежені у праві на листування. Тому для Шуфрича нічого не міняється», — сказав співрозмовник.
24 грудня Шевченківський районний суд Києва прийняв ухвалу, за якою звинуваченому у держзраді депутату Несторові Шуфричу, який зараз перебуває у СІЗО, мають забезпечити можливість провадити депутатську роботу з місця утримання його під вартою. Ухвалу суду 27 грудня оприлюднив нардеп Олексій Гончаренко.
Документ зобов’язує відповідальних осіб забезпечити Шуфричеві право реалізовувати його повноважень народного депутата України «у формі та у спосіб, визначений законодавством». Ухвала оскарженню не підлягає.
Правоохоронці офіційно оголосили Шуфричу підозру в державній зраді. За даними слідства, нардеп тісно співпрацював і виконував завдання колишнього секретаря РНБО Володимира Сівковича, який у 2014 році виїхав до Москви й був завербований ФСБ РФ та завданням якого була координація російської агентури в Україні.
Одним з основних завдань Шуфрича була інформаційна підривна діяльність: він систематично поширював наративи Кремля, намагався розвинути проросійські настрої в українському суспільстві, дискредитувати українську владу та правоохоронні органи, повідомили в СБУ.
Під час обшуків у нардепа вдома в селі Козин на Київщині СБУ знайшла заборонену російську символіку та нагороди, а також документ від 2014 року зі схемою автономії для Донецької та Луганської областей.
8 лютого 2024-го Служба безпеки повідомила Шуфричу про нову підозру. Як встановили правоохоронці, Шуфрич фінансував російські окупаційні угруповання на території тимчасово захопленого Криму. Зокрема, він платив гроші Росгвардії за воєнізовану охорону своєї елітної нерухомості в Криму. У квітні СБУ затримала бізнес-партнера Шуфрича і повідомила йому про підозру у фінансуванні Росгвардії у Криму.
На початку вересня 2024 року правоохоронці завершили досудове розслідування і передали до суду справу про фінансування Шуфричем Росгвардії в окупованому Криму.
Нестор Шуфрич — український політик, народний депутат України. Був членом Партії регіонів (2007—2014), пізніше — нині забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя».
У вересні 2021-го Шуфрич став мажоритарним акціонером телеканалу «Перший незалежний», а в листопаді 2021-го купив канал UkrLive. У грудні 2021 року обидва телеканали потрапили під українські санкції, а в червні 2023-го Нацрада анулювала їм ліцензії.
У серпні 2019 року Шуфрич очолив парламентський Комітет з питань свободи слова. Після початку повномасштабної війни роти цього неодноразово виступали громадські організації та політики. Лише 20 вересня 2023 року, після затримання та оголошення підозри в держзраді, Шуфрича відсторонили від керування комітетом.
За словами голови ВР Руслана Стефанчука, щоб скласти депутатський мандат, Шуфрич має власноруч написати відповідну заяву.
Фото: Нестор Шуфрич у суді / скриншот
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.