Російський "Орлан" йому програє: у чому унікальність українського БпАК Raybird
Російський "Орлан" йому програє: у чому унікальність українського БпАК Raybird

Російський "Орлан" йому програє: у чому унікальність українського БпАК Raybird

Роман Княженко, СЕО авіаційно-виробничої компанії Skyeton, в етері 24 Каналу озвучив, що таких операцій Raybird здійснив сотні, а то й тисячі. Він розповів про характеристики цього літального апарата і про те, чим він відрізняється від подібного собі російського "Орлана".

Чим особливий Raybird

Унікальність української "пташки" Raybirdполягає в тому, що, маючи компактні розміри, цей БпАК має можливості як у великих безпілотних систем, які зазвичай в 4 – 5 разів більші.

Цей БпАК може триматися в повітрі понад добу, виконувати місії на відстані понад 150 кілометрів від місця зльоту. Співвідношення розмірів та періоду польоту дає змогу виконувати унікальні завдання, коли ми працюємо в тилу ворога, знаходячи найболючіші його місця,
– зазначив Княженко.

Відмінності Raybird від російського "Орлана"

Якщо порівнювати цей вид української техніки з ворожими, то йому подібним є російський БпЛА "Орлан". Княженко зауважив, що "Орлан" використовується в дуже вузькому секторі через обмежені можливості, однак таких дронів у противника дуже і дуже багато.

"Російський "Орлан" програє Raybird майже по всім ТТХ. Єдине в чому виграє "Орлан" – це в кількості цієї техніки на фронті. У всьому іншому цей БпЛА є гіршим за наш Raybird. Він не є багатофункціональним, хоча нині це дуже важливо, аби була змога використовувати техніку в різних операціях", – пояснив Княженко.

Технологічні перегони

СЕО авіаційно-виробничої компанії Skyeton розповів, що працює над розробками, які дозволяють функціонувати Raybird в умовах дії ворожих систем РЕБ, але ворог не спить і потім намагається адаптувати їх відповідно до цих розробок.

Потім ми знову займаємося тим, щоб літальний апарат міг працювати в цих умовах. Це така нескінченна історія, ці перегони не закінчаться ніколи,
– спрогнозував Княженко.

З його слів, Raybirdздатен працювати в усіх умовах, навіть, якщо потрапляє в ситуацію, коли ворожа система РЕБ виявляється сильнішою за українську розробку. Тоді передбачений алгоритм дій, який дозволяє безпечно повернути цей БпАК на місце свого базування, аби уникнути його втрати чи пошкоджень.

Джерело матеріала
loader