Чи ймовірний сценарій завершення війни наступного року?
Чи ймовірний сценарій завершення війни наступного року?

Чи ймовірний сценарій завершення війни наступного року?

Трамп ніколи не прийме умови, які Путін намагається висунути, тому що його "з'їдять".

Чи ймовірний сценарій завершення війни наступного року? Чи є для цього політичні передумови?

Усе залежить від багатьох факторів. Головний із них у тому, що Путін, судячи з усього, нічого не збирається припиняти. Відповідно, він продовжить поводитися агресивно. Фактично, він уже зараз це робить.

Американці заявляють, що ситуація може змінитися в найближчі кілька місяців. Оптимізм, звісно, присутній, але судячи з останніх подій, американці будуть змушені піти за "планом Помпео" і надати Україні зброю на кілька сотень мільярдів, зняти всі обмеження на удари по РФ, щоб тиснути на росіян. Також працюватиме фактор тиску на російську економіку, зокрема, в питанні нафти. Цей тиск також спрямований і на Китай. До речі, нещодавно Трамп заявив про Панаму та Гренландію і про несправедливість у їхніх стосунках. Це можна розглядати як сигнал Китаю, бо порти в Панамі вже понад 10 років перебувають під контролем Китаю.

Що стосується Гренландії, то йдеться про стратегічне значення Арктики. У майбутньому звільняються нові морські маршрути, і очікується велика боротьба за Північний морський шлях. Росія також активно заявляє про свою участь, як і інші країни, які межують з Арктикою.

Китай, що цікаво, теж прагне брати участь у цьому процесі, хоча перебуває далеко від Арктики. Ба більше, він навіть оголосив себе "приарктичною країною", що має абсурдний вигляд.

У зв'язку з цим усі ці чинники працюють у комплексі, і ясність може з'явитися ближче до кінця 2025 року. Однак багато що залежить від того, чи залишиться Путін при владі. Американці, судячи з усього, вже жирно натякають російським елітам. Наприклад, у статтях Келлога був цікавий пасаж про фіксацію за лінією розмежування, згадки про те, що Росія повинна буде оплачувати відновлення України, а розгляд питання повернення територій починається після того, як Путін піде від влади. Це - прямий натяк російським елітам, який полягає в такому: мовляв, прибирайте цього психа, бо все одно змусимо вас платити дорого і довго.

Усе буде зрозуміло від перших кроків Трампа - з чим приїде Келлог і т.д. Трамп ніколи не прийме умови, які Путін намагається висунути, бо його "з'їдять". Трамп хоче мати вигляд миротворця, а не лузера. Якщо Трамп піде на будь-які поступки Путіну, демократи в США почнуть чинити на нього сильний тиск. Однак я сумніваюся, що Трамп стане підігравати Кремлю.

Тим часом Україна системно завдає ударів по російській енергетичній інфраструктурі. Атаки досягають навіть таких міст, як Казань, що демонструє зростаючі можливості української армії. Знищення генерала Кирилова в Москві - ще один приклад прояву сили України.

Американці, ймовірно, ставитимуть запитання: наскільки Росія взагалі контролює ситуацію всередині своїх кордонів? Події, на кшталт убивства генерала в центрі Москви, свідчать про ослаблення контролю.

Тимчасовий фактор, швидше за все, грає на Україну. Однак багато чого залежатиме від політики Трампа, якщо він повернеться до влади. А він, імовірно, чинитиме тиск на союзників Росії, а також на ринок енергоносіїв, що є головним чинником для РФ.

Тарас Загородній, спеціально для Главреда

Хто такий Тарас Загородній

Тарас Загородній - політтехнолог і експерт. Понад двадцять років займається політичним консалтингом, брав участь у виборчих кампаніях як політтехнолог, веде блоги в українських ЗМІ. Також його запрошують на політичні ток-шоу як експерта.

Джерело матеріала
loader
loader