Проєкт Світового банку забезпечив для понад 226 тисяч українців якісне теплопостачання
Проєкт Світового банку забезпечив для понад 226 тисяч українців якісне теплопостачання

Проєкт Світового банку забезпечив для понад 226 тисяч українців якісне теплопостачання

За проєктом Світового банку понад 226 тисяч українців отримали доступ до якісніших послуг у секторі централізованого теплопостачання.

Як передає Укрінформ, про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій України за підсумками роботи у 2024 році.

У міністерстві зазначили, що тривають закупівлі когенераційних установок та модульних котелень для теплопостачання міста Харкова в межах проєкту Світового банку на суму 47 млн дол.

Проєкт Світового банку забезпечив для понад 226 тисяч українців якісне теплопостачання - Фото 1

“При цьому 226 тис. 580 людей отримали доступ до більш якісних послуг завдяки проєкту Світового банку – "Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України". В 7 громадах, зокрема, замінено та реконструйовано близько 105 км теплових мереж, збудовано 4 когенераційні та теплоелектростанції, змонтовано 62 котельні (загальна вартість проєкту – 201,6 млн дол. США)”, - йдеться у повідомленні.

Крім того, у 2024 році продовжено Проєкт розвитку міської інфраструктури - 2, який охопить 11 громад для заміни систем водопостачання, водовідведення та переробки твердих відходів, а також закупівлі техніки та лабораторного обладнання на 326,6 млн дол. У планах міністерства розширення допомоги критичній інфраструктурі у прифронтових громадах.

Завдяки співпраці з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) 87 громад отримають кошти на термомодернізацію громадських будівель за програмою енергоефективності на 93,8 млн дол.

Проєкт Світового банку забезпечив для понад 226 тисяч українців якісне теплопостачання - Фото 2

Водночас у межах Програми відновлення України ЄІБ виділив 50 млн євро для 157 субпроєктів з відновлення інфраструктури. Затверджено також 12 проєктів для покращення теплопостачання, водопостачання, освітлення та поводження з відходами на суму 200 млн дол.

Щодо співпраці з Японією, то урядове агентство JICA в межах грантових проєктів (Фаза 1, 2 і 3) та технічного співробітництва на екстрене відновлення закупило спецтехніку та обладнання для гуманітарного розмінування, переробки відходів, водопостачання, охорони здоров'я, енергетики, транспорту, сільського господарства, освіти та комунальних послуг. Загальна сума грантів і співпраці становить близько 700 млн дол.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство фінансів підписало угоди зі Світовим банком про надання2 мільярдів доларів через механізм DPL.

Теги за темою
допомога
Джерело матеріала
loader
loader