Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до правил, за якими обчислюють середньомісячний дохід сім'ї для отримання державної соціальної допомоги.
З 20 грудня 2024 року під час розрахунку доходу для отримання допомоги від держави почали враховувати військовий збір. Тепер до доходу додають не тільки зарплату, але й суми, які людина сплачує як військовий збір і податок на доходи. Про це пише РБК-України.
Це важливо, тому що розмір доходу без військового збору раніше дозволяв деяким сім’ям отримувати більше допомоги. Тепер, коли військовий збір враховуватиметься, це може вплинути на те, чи отримуватимуть сім'ї допомогу та яку її суму.
Зміни у підрахунку доходів торкнуться всіх видів держдопомоги: для малозабезпечених, субсидій на комуналку, пільг на проїзд тощо. Якщо дохід сім’ї перевищує певний рівень, допомогу можуть забрати. Якщо дохід нижчий за цей рівень, допомогу можна отримати.
З 1 грудня 2024 року в Україні підвищили військовий збір з 1,5% до 5%. Це впливає на розрахунок середнього доходу сім’ї, який враховується для отримання соціальної допомоги.
З 1 січня 2025 року військовий збір почнуть платити й фізичні особи-підприємці. Це також вплине на їхній дохід, який враховується при наданні пільг і субсидій.
Крім того, Знай.ua повідомляв, ПриватБанк тихцем почав дерти з військових в рази більше: тепер вже 5% замість обіцяних 1,5%
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що мобілізація і облік у ТЦК: хто не потрапить під призов