Програміст Грег Сміт спеціалізується на штучному інтелекті, він працював у найбільших технологічних компаніях і тепер шукає можливості кар'єрного зростання. Один із рекрутерів попросив його зателефонувати для розмови лише через 24 хвилини після подачі резюме. "Це було б чудовою новиною для Грега, якби не одне але: його не існує", - розповідає видання Daily Mail про свій експеримент.
Журналіст Daily Mail використав штучний інтелект, щоб написати резюме для ідеального кандидата. Він скопіював та вставив опис вакансії в одну із програм ШІ та попросив зробити привабливе для рекрутера резюме.
Вийшла повна історія роботи та навчання, причому з реальними назвами компаній та установ. Також ШІ запропонував привабливі ім'я та адресу для кандидата. На основі цієї інформації програма згенерувала супровідний лист - так у претендента з'явилася переконлива історія, яка відповідала інформації в резюме.
Одна з перших вакансій, на яку журналіст подав заявку від імені неіснуючої людини, була у великій технологічній фірмі Лондона. Було написано, що відповідь потрібно чекати протягом трьох днів, але рекрутеру знадобилося лише 24 хвилини, щоб зв'язатися та попросити зателефонувати йому.
Експерти з підбору персоналу вважають, що провернути такий трюк може бути привабливою ідеєю на гіперконкурентному ринку праці. Джеймс Рід, генеральний директор рекрутингової фірми Reed Recruitment, прокоментував, що немає нічого поганого у використанні інструментів ШІ, таких як ChatGPT, для приведення резюме в порядок — якщо вони не прикрашають правду.
Тенденція така, що люди почали шукати частіше резюме, підготовлене ШІ, ніж поради щодо написання власного резюме. Але є й підводне каміння: якщо перебільшувати свої навички, це рано чи пізно розкриється, вважають експерти.