Розмова з тваринами стане реальністю: штучний інтелект зможе допомогти цьому у 2025 році
Розмова з тваринами стане реальністю: штучний інтелект зможе допомогти цьому у 2025 році

Розмова з тваринами стане реальністю: штучний інтелект зможе допомогти цьому у 2025 році

У 2025 році штучний інтелект та машинне навчання зможуть дати нам новий погляд на загадковий світ спілкування тварин. Вчені, нарешті, почнуть використовувати сучасні технології, щоб відповісти на питання, яке мучить людство з найдавніших часів: "Що кажуть тварини?".

Нещодавня премія Коллера-Дуліттла, яка пропонує призи до півмільйона доларів за розкриття "коду" спілкування тварин, показує, наскільки впевнені вчені.

Про це пише Wired.

Багато років вчені намагалися розшифрувати звуки тварин, і вже є проекти, такі як Ceti, які аналізують клацання кашалотів та пісні горбатих китів. Однак для цього потрібні величезні обсяги даних, а таких довго не вистачало.

На відміну від людської мови, де дані є надміру (як для навчання моделей на кшталт ChatGPT), про звуки тварин знали зовсім небагато.

Мавпи, тварини / фото: Pixabay

Але технології, такі як великі мовні моделі та нейронні мережі, починають змінювати ситуацію. За допомогою сучасних записувальних пристроїв, наприклад AudioMoth, вчені тепер можуть збирати дані про звуки тварин у будь-яких куточках світу – від джунглів до лісів, слухаючи їх цілодобово.

Нові алгоритми штучного інтелекту, засновані на нейронних мережах, тепер здатні обробляти ці гігантські масиви даних і групувати звуки тварин у різні категорії, виходячи з їх акустичних особливостях.

Тож у найближчому майбутньому ми зможемо спостерігати, як нові аналітичні алгоритми з використанням глибоких нейронних мереж шукатимуть приховані патерни у вокалізаціях тварин. Ці патерни можуть бути схожими на структуру людської мови.

Єноти, тварини / фото: Pixabay

Однак поки що неясно, до чого це приведе. Деякі компанії, як Interspecies.io, прагнуть перевести "мову" тварин на людську. Але більшість вчених вважають, що у тварин немає мови, аналогічної людській. Завдання буде скоріше в тому, щоб "розшифрувати" їхні сигнали та зрозуміти, що вони намагаються нам сказати.

Таємниця спілкування тварин, можливо, скоро перестане бути такою недосяжною. У 2025 році технології можуть відкрити нові горизонти у розумінні того, що саме відбувається у "розмові" між тваринами.

А ми нагадуємо, кішки, собаки і навіть тхори: українців змусять зареєструвати всіх улюбленців

Крім того, лапки за голову, ви маєте право мурчати: у Таїланді копи заарештували котика-злодюжку

Читайте також, дельфін-панда – новий герой океанів: грація, стиль і плаває черевцем вгору

Джерело матеріала
loader