Прикордонники цьогоріч викрили вже понад 330 протиправних груп
Прикордонники цьогоріч викрили вже понад 330 протиправних груп

Прикордонники цьогоріч викрили вже понад 330 протиправних груп

Прикордонники виявили в цьому році понад 1600 недійсних документів, а також 860 підроблених та понад 330 протиправних груп.

Про це йдеться у повідомленні ДПСУ, передає Укрінформ.

“За 11 місяців 2024 року прикордонники виявили понад 1600 недійсних документів, а також 860 підроблених – це на 5 відсотків більше ніж за аналогічний період минулого року”, – йдеться у повідомленні.

За повідомленнями оперативно-розшукових підрозділів Держприкордонслужби розпочато понад 630 досудових розслідувань за ст. 358 «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів».

В ДПСУ зазначають, що оперативні підрозділи Держприкордонслужби фіксують значну кількість шахрайських схем на чоловіках призовного віку, які намагаються незаконно виїхати за межі України. «Працевлаштування за кордоном для чоловіків. Документи, супровід, гарантія», – на такій концепції шахраї наживаються на чоловіках. Розрахунок злочинці роблять на те, що їхні ошукані клієнти не позиватимуться до правоохоронців через страх мобілізації та відповідальність за порушення законодавства.

Зазвичай жертва аферистів зізнається про те, що її ошукали, лише після затримання правоохоронцями, і то не завжди.

Інша шахрайська схема також обіцяє гарантоване перетинання кордону. Її пропонують переважно через анонімні канали в мережі. Аферисти запевняють, що мають можливості та домовленості й забезпечать гарантоване переправлення за межі України. За свої послуги просять близько 7-10 тисяч доларів. Кур’єри перевозять клієнтів у прикордонні області, переховують, а перед очікуваним моментом переходу кордону заявляють, що обставини змінилися і терміново треба доплатити.

В ДПСУ зазначають, що у своїй роботі оперативно-розшукові підрозділи Держприкордонслужби співпрацюють з іншими правоохоронними структурами, в тому числі з кіберполіцією. Прикордонники мають інформацію, що частину шахрайських схем організовують злочинці, які відбувають покарання у в’язницях. Отримавши кошти – шахраї або зникають зі зв’язку, або вказують клієнтам вигаданий маршрут руху через кордон.

В ДПСУ зауважили, що за схожою схемою часто працюють і організатори каналів незаконного переправлення через кордон. Таких, та викрили понад в цьому році було викрито вже понад 330.

Як повідомляв Укрінформ, від початку дії воєнного стану викрили понад 700 злочинних груп, які обіцяли людям сприяння в незаконному перетині кордону.

Фото: ДПС України

Теги за темою
розслідування
Джерело матеріала
loader