Про це повідомляє LRT, передає Укрінформ.
Науседа наголосив, що для виконання оборонної програми до 2030 року знадобиться додаткове фінансування в розмірі 12-14 млрд євро.
«Нам дійсно потрібно 5,5% ВВП, щоб реалізувати програму. Йдеться не тільки про дивізію, а й про безліч супутніх чинників», - заявив глава держави.
Він зазначив, що Литваможе розглянути можливість тимчасового недотримання європейських правил фінансової дисципліни, щоб встигнути сформувати дивізію до встановленого терміну.
За даними Міністерства оборони Литви, за поточного рівня фінансування досягти повної боєздатності дивізії можливо тільки у 2036-2040 роках, що значно пізніше від початкового плану.
У проєкті бюджету Литви на наступний рік на оборону передбачено 2,5 млрд євро, що становить трохи більше як 3% ВВП. Якщо новий уряд збільшить ліміт запозичень на 2025 рік на 800 млн євро, це дасть змогу довести витрати на оборону до 4% ВВП.
У липні цього року президент Науседа підписав Закон про створення у Литві армійської дивізії. За його словами, створення піхотної дивізії є однією з найважливіших цілей оборонної політики. Дивізія має вийти на повну бойову готовність до 2030 року.
У травні минулого року Державна рада оборони Литви схвалила пропозицію Міноборони щодо формування до 2030 року дивізії, основу якої складуть бригади „Залізний вовк“, „Жемайтія“ та „Аукштайтія“.
Як повідомляв Укрінформ, Литва планує використати 15 мільйонів євро, наданих Європейською комісією, на модернізацію електронних систем спостереження за кордоном на чотирьох прикордонних станціях на кордоні з Росією.
Фото: V.Raupelio/LRT.lt