Азербайджан підтвердив збиття літака Росією; Дрон уразив корабель в Криму. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Український безпілотник вразив судно Федір Урюпін в тимчасово окупованому Криму, повідомив Telegram-канал Кримський вітер з посиланням на власне джерело. Стверджується, що дрон влетів у борт судна. Удар припав вище ватерлінії, корабель не затонув, але пошкоджень було завдано. Федір Урюпін – це буксир, який належить українській компанії Чорноморнафтогаз. Росіяни його захопили в 2014 році під час анексії Криму.
Пасажирський літак Азербайджанських авіаліній розбився у Казахстані, бо його уразила російська ППО у місті Грозний, куди він летів із Баку. Про це повідомляє Euronews з посиланням на джерела в уряді Азербайджану. Співрозмовники видання стверджують, що ракета була випущена по рейсу 8432, коли він перебував над Грозним, у районі якого фіксували активність безпілотників. Вона вибухнула поруч з бортом, а її осколки уразили пасажирів і членів екіпажу.
Днями українські Повітряні сили завдали високоточного удару по об’єкту військово-промислового комплексу в місті Кам’янськ-Шахтинський Ростовської області РФ, повідомив Стратком ЗСУ. Зазначається, що РФ використовувала це підприємство для виробництва твердого ракетного палива для балістичних ракет. Вказано, що це вогневе ураження – частина всеохопної кампанії з послаблення спроможностей збройних сил РФ реалізовувати терористичні атаки проти мирних громадян України.
Рух Босфором в обох напрямках було тимчасово призупинено через несправність нафтового танкера CORDELIA MOON в районі Єнікьой під час плавання цього судна з турецької Ялови у Новоросійськ.
Пошкодження енергокабелю Estlink 2 у Фінській затоці, ймовірно, спричинене якірним ланцюгом танкера Eagle S, що, за припущеннями, може бути частиною “тіньового флоту” РФ, повідомляє Yle. Наразі з’ясовується, чи мова про випадковість або ж умисну диверсію. Слідчі вже почали збір доказів і провели перші допити з екіпажем танкера. ЄС анонсував додаткові санкції проти “тіньового флоту” Росії через випадки з пошкодженням кабелів у морі.
Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру директору підприємства з Кривого Рогу, яке у 2023 році поставило одній з військових частин 20 тисяч спальних мішків низької якості. Їх вартість становила 30 млн гривень, проте експертиза встановила невідповідність товару технічним вимогам, що не дозволяло використовувати їх за призначенням.