Про це в інтерв’ю Defence News розповів головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО з питань трансформації адмірал П’єр Вандьє, передає Укрінформ.
«Далекобійні удари. Потрібно відповідати взаємністю. Стабільність – це здатність відповідати взаємністю. Якщо у Росії є засоби для ударів по Європі на глибину 2 000 км, потрібно вміти відповідати. Стримування - це спосіб тиснути на ворога до того, як він прийде до вас», - сказав Вандьє.
За словами адмірала, ворог повинен думати про наслідки своїх дій, перш ніж їх здійснювати.
«Сьогодні ми бачимо якраз протилежне – сьогодні ми весь час є свідками своєрідної «події, що вже сталася»», - додав Вандьє.
На його думку, якщо у ворога є більше невизначеності, більше дилем і розуміння наслідків нападу чи ненападу, тоді працює фактор стримування.
«Тому що ви знаєте, що ви можете постраждати сильніше, ніж очікуєте, атакуючи з метою отримати незначну перемогу. У вас буде кілька квадратних кілометрів у країні, але тоді ви можете викликати щось дуже погане на себе», - зазначив адмірал.
Як повідомляв Укрінформ, за даними Повітряних сил ЗСУ, вранці 21 листопада росіяни запустили по м.Дніпру міжконтинентальну балістичну ракету, «Кинджал» та сім крилатих ракет Х-101, при цьому підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.
Володимир Путін заявив, що російська армія завдала удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності «Орєшнік» нібито у відповідь на застосування американських і британських далекобійних ракет ЗСУ.
Фото: Crentin Charles/Marine Nationale/Défense