Служба безпеки України в 2024 році оголосила підозри в колабораціонізмі 55-ом працівникам сфери освіти в Донецькій області, переважно керівникам навчальних закладів. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на керівницю пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галину Прищепу.
За її словами, лише за листопад у результаті слідчих оперативних дій підозру від СБУ отримали 10 очільників освітніх установ, які співпрацюють з окупантами на захоплених територіях Донеччини. Серед них є директори захоплених українських шкіл та професійних освітніх закладів.
Так, у тимчасово окупованому Маріуполі викрили директорок місцевих шкіл №9, №14 та №33. Вони стали членками регіонального осередку путінської партії «Єдина Росія», розробляють навчально-методичні документи та організовують освітній процес за вимогами окупантів.
Також ідентифіковано двох директорок Красновської та Кіровської шкіл у Волноваському районі, які за вказівкою окупантів системно проводять «профілактику екстремістської та терористичної діяльності», розпалюючи ненависть до України.
Підозру від СБУ отримали й очільниці школи №55 у Горлівці, Валеріанівської школи та Ялтинської школи №1 Мангушського району Донеччини. За словами Прищепи, вони впроваджують російські освітні стандарти в навчальні програми і наказували своїм заступникам проводити пропагандистські заходи, щоб популяризувати кремлівський режим.
Крім того, розповіла Прищепа, директори Волноваського технологічного та Маріупольського аграрно-металургійного технікумів допомагають ворогу «перевиховувати» українських дітей – у їхніх закладах для учнів возвеличують Росію та Путіна, заперечують українські культурні цінності.
Наразі цим та іншим фігурантам повідомлено про підозру за ч.3 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Їм загрожує позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років, розповіла Прищепа.
Фото ілюстративне: школа на ТОТ Донеччини / з відкритих джерел
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.