Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть працювати і за кордоном. Таке припущення висловила народна депутатка від «Європейської солідарності» Ніна Южаніна.
«Я не впевнена, що не дійде до цього (роботи ТЦК за кордоном – «Главком»). Що означає хаби. Хіба зараз посольства, консульства не проводять достатньо зустрічей, не проводять достатньо консультацій?» – зазначила вона.
Також Южаніна прокоментувала ідею мобілізації силовиків. «Сидять тисячі людей, навчені поводитися зі зброєю, та «ходять під бронею», – зазначила вона.
Нардепка запропонувала створити для силовиків такий графік, щоб вони могли служити пів року, а потім бути на ротації. Вона підкреслила, що ці люди знають всі основи військової науки.
Імовірно, ТЦК працюватимуть і за кордоном, — припускає опозиційна нардепка від "Євросолідарності" Ніна Южаніна
«Я не виключаю, що це питання вже обговорюється на консультаціях і зустрічах у посольствах та консульствах», - заявила вона. pic.twitter.com/YOF852sOWq
Як повідомлялося, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець вважає, що працівники ТЦК дедалі менше використовують насильницький підхід під час мобілізації громадян. Так звана «бусифікація» поступово відходить у минуле.
Раніше нардеп, член комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що ідея розформування ТЦК є непродуманою та такою, що шкодить національній безпеці України.
Зазначимо, уряд ухвалив рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності України. Новий віцепрем’єр-міністр Олексій Чернишов уже найближчим часом має представити чіткий план розбудови міністерства, команду та основні показники ефективності.
За словами, віцепрем'єр-міністр – міністр національної єдності України Олексій Чернишов, половина чоловіків призовного віку готові повернутися в Україну, не чекаючи закінчення війни, якщо вдасться розв'язати питання з бронюванням.
Зазначалося, що інституційне посилення допоможе сформувати нову якість роботи та взаємодії з багатомільйонною українською спільнотою з усіх хвиль міграції. Так, на початку 2025 року стартує пілотний проєкт, який має допомогти повернути українців з-за кордону.
До слова, Київ виступає на підтримку того, щоб держави-члени Євросоюзу скоротили допомогу українським біженцям як передумова для їхнього повернення на батьківщину.