Про це під час круглого столу в Укрінформі на тему: «Формування державної політики у сфері захисту прав дитини та внутрішньо переміщених осіб в умовах війни» повідомив прокурор Офісу генпрокурора Емір Абдуллаєв.
«З моменту повномасштабного (вторгнення РФ – ред.) ми вже маємо загиблих 596 дітей, поранення отримали 1723 дитини. Зникли – 1944 дитини. Це дуже колосальні цифри у розрізі країни. Також вважаються такими, що депортовані або тимчасово переміщені, понад 19540 дітей», - сказав він.
За словами прокурора, у складних умовах війни неможливо розслідувати злочини проти дітей без тісної співпраці між різними держструктурами, правоохоронними органами, ГО та міжнародними партнерами.
«Ефективне правосуддя можливе лише за умови тісної міжвідомчої співпраці із залученням міжнародних партнерів та дотриманням найкращих міжнародних стандартів», - переконаний представник ОГП.
Абдуллаєв відзначив необхідність під час розслідування координації правоохоронних органів з аналітиками, психологами, соцпрацівниками та міжнародними експертами для забезпечення дотримання прав і свобод дітей.
«Завдяки такій координації ми можемо комплексно підходити до кожного випадку, створювати ефективну стратегію розслідування та підтримки постраждалих дітей. Захист прав дітей – це наша спільна відповідальність», - сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, 26 жовтня у Києві внаслідок влучання російського дрона в багатоповерховий житловий будинок загинула дитина.