Про це в ефірі «Українського радіо» заявив начальник відділу Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Міністерства внутрішніх справ України Дмитро Богатюк, відповідаючи на питання, чи у тих людей, які живуть в окупації, є змога повідомити про зникнення людини, передає кореспондент Укрінформу.
«Ці люди можуть подавати інформацію шляхом подання заяви електронною поштою - зокрема, на офіційну адресу Нацполіції України або на офіційні адреси Головних управлінь НацполіціїУкраїни у областях», - зазначив Богатюк.
За його словами, у МВС не рекомендують таким людям звертатися до правоохоронців каналами відкритого зв’язку, наприклад, по телефону.
«Бо може бути прослуховування і це може зашкодити як цій людині, так і пошуку зниклого, його фіксації і обліку. Якщо заблоковані українські сайти, то можливо спробувати зайти через VPN. Це надійний шлях подання заяви, яка буде зареєстрована, взята у роботу і не залишиться без уваги», - запевнив Богатюк.
Окремо представник МВС закликав українців пам’ятати, що коли вони поширюють дані про своїх рідних осіб (у мережі – ред.), то так само ці дані моніторить і ворожа сторона.
«Вони їх можуть використовувати у своїх цілях. Так само ці дані моніторять і шахраї, на жаль, вони є. Вони можуть зателефонувати особі і сказати, наприклад, що у нас є інформація про те, що її рідний перебуває у полоні, і що якщо особа надасть їм певну суму коштів, то вони їй покажуть його фото, може, навіть, і дозволять поспілкуватися по телефону. І людина, щиро вірячи, що дійсно є така можливість, виплачує ці кошти і, як правило, ніхто вже потім на зв’язок не виходить», - пояснив він.
Богатюк наголосив, що жоден держорган не вимагає за свої послуги кошти, і що розшук осіб здійснюється безкоштовно.
Як повідомлялося, станом на 25 листопада 2024 року у Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, була інформація про 55 тисяч осіб.