Ви дізнаєтесь:
Більшість власників собак помічали, що їхні улюбленці завжди довіряють своєму носу і винюхують усі можливі об'єкти, які трапляються їм на шляху. Насправді цей орган виконує надзвичайно важливу роль у житті собаки.
Як повідомляє Popular Science, собаки значно краще сприймають світ на нюх, ніж люди. Для них у житті запах настільки ж важливий, як для нас зір, а відчуття часу й простору сплітається з нюхом, пише Главред.
Секрет собачого носа криється у його будові. У носі собаки знаходяться спеціальні мембрани, які покривають носові раковини - кісткові структури, що нагадують спіралі. Ці мембрани містять рецептори, які сприймають молекули запаху. Якщо у людини кількість таких рецепторів сягає 6 мільйонів, то у собаки їх сотні мільйонів.
Крім того, у собачому мозку нюхова кора, яка відповідає за обробку запахів, у 40 разів більша, ніж у людини. Нюхові сигнали надходять не лише до цієї зони мозку, але й безпосередньо до потиличної кори, де обробляється зорове сприйняття.
Ніс дозволяє собакам виконувати завдання, які для людини недосяжні. Наприклад, вони можуть виявляти хвороби та визначати напрямок руху за залишеними запахами. Ця здатність також грає ключову роль у соціальній взаємодії собак і їхньому орієнтуванні в просторі.
Інші новини про собак:
Що таке Popular Science?
Popular Science - американський науково-популярний веб-сайт, який охоплює теми науки й техніки, орієнтований на широку аудиторію. Популярна наука отримала понад 58 нагород, у тому числі нагороди Американського товариства редакторів журналів за журналістську досконалість у 2003 році (за загальну досконалість), 2004 (за найкращий розділ журналу) та 2019 (за однотематичний випуск). Його друкований журнал, який виходив з 1872 по 2020 рік, був перекладений на понад 30 мов і розповсюджений щонайменше в 45 країнах, пише Вікіпедія.