Таку думку він висловив під час онлайн-включення на пресконференції в Укрінформі "Підсумки 2024 року: в очікуванні справедливого миру?".
«Моя позиція тут дуже проста: ті країни, які бідкаються, що в них немає грошей на підтримку України, але при цьому готові викинути десятки мільярдів доларів і євро на миротворчий контингент, краще дайте частину тих грошей Україні, а частину вкладіть у власне виробництво зброї і за ці гроші дайте всю необхідну зрою нашим Збройним силам, щоб вони могли бити ворога на землі. Це буде більш ефективне використання цього ресурсу», - сказав ексміністр.
Він зауважив, що Росії міжнародний миротворчий контингент не вигідний, бо вона вірить, що здатна досягти своїх цілей у цій війні, а присутність повноцінного контингенту означатиме, по суті, побудову військової «стіни» між двома силами.
Кулеба також звернув увагу на те, що розгортання миротворчого контингенту на півтори тисячі кілометрів - від Чернігівської області до півдня України - є безпрецедентним за фінансами і за кількістю людей. Окрім того, на його думку, кожна країна двічі зважуватиме, перш ніж наражати своїх миротворців на ризик загинути у гарячій фазі війни.
Дипломат також зауважив, що обмежений миротворчий контингент не виконуватиме своєї функції, «бо там, де вони сидітимуть, може бути показово спокійно, а на решті ділянок фронту буде вестися війна у тих же масштабах, що й зараз, і ця історія не працюватиме».
Насамкінець Кулеба зазначив, що «у політиці можливо все», але для того, щоб ідея з миротворцями спрацювала, має скластися низка чинників, і головне - Росія має відмовитися від ідеї просування, а ті, хто готовий направити таку місію, мають усвідомлювати, що йдеться «не про десятки тисяч солдатів, а набагато більше».
Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський заявив, що підтримує ініціативу Президента Франції Емануеля Макрона щодорозміщення миротворчого контингенту на території України, але для її реалізації потрібні дієві механізми.