В AgroMarket UUB від Української універсальної біржі оновлено підсумки за період з 9 по 17 грудня, повідомляє agronews.ua.
Українська універсальна біржа продовжує активно працювати на аграрному ринку та пропонує новий рівень сервісу: організований ринок зернових та олійних – БІРЖОВІ ТОРГИ АГРОПРОДУКЦІЄЮ ВІД УУБ. З детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням.
Внутрішній ринок
Ціни на кукурудзу дещо підвищилися внаслідок дефіциту пропозиції на внутрішньому ринку, спричиненою стриманням продажів аграріями. Активний попит як з боку внутрішніх споживачів, так і експортерів, а також зростання на світовому ринку додатково підштовхнули індикативи вгору.
«На ринку продовольчої пшениці спостерігалась також тенденція до зростання цін. Дефіцит пропозицій високоякісної культури змусив борошномелів підвищувати закупівельні ціни в спробі залучити додаткові об’єми зерна. Щодо олійних, зростання попиту на сою як на експортному, так і на внутрішньому ринку, особливо з боку переробників, які готувалися до святкового періоду, призвело до підвищення цін наприкінці тижня», – зазначають аналітики УУБ.
Зовнішній ринок (СВОТ)
У вівторок, 17 грудня, ф’ючерси на соєві боби залишалися під тиском хорошої південноамериканської погоди. Кукурудза та пшениця також закрилися зниженням.
«Ціни на пшеницю знизилися через очікування більшого посіву в Аргентині та Австралії. Олійні культури в Бразилії та Парагваю активно розвиваються завдяки сприятливим погодним умовам. Втрати на інших товарних ринках, включаючи сиру нафту та золото, посилювали негативний тиск на ціни сільськогосподарської продукції», – додають аналітики УУБ.
Зовнішній ринок (Euronext)
Ф’ючерси на європейську пшеницю знизилися у вівторок після досягнення семитижневого максимуму. Основними причинами такого падіння стали: негативна динаміка на американському ринку, конкурентоспроможність пшениці країни-терориста на світовому ринку та відсутність стійкої підтримки цін після недавньої покупки значного обсягу зерна Саудівською Аравією.
Щоб ознайомитися з оглядом цінових індикативів ринку, перейдіть у безкоштовний чат- бот для купівлі та продажу аграрної продукції в Телеграм – AgroMarket UUB, далі – «поділитись номером» і обираєте розділ «Аналітика».