69% опитаних українців підтримують вступ до Європейського Союзу, — опитування
69% опитаних українців підтримують вступ до Європейського Союзу, — опитування

69% опитаних українців підтримують вступ до Європейського Союзу, — опитування

Як зауважили у Фонді «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, це найвищий відсоток підтримки євроінтеграції за весь період моніторингу з 2013 року.

69% опитаних українців на запитання «Яким інтеграційним напрямом має іти Україна?» обрали вступ до Європейського Союзу. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 листопада по 14 грудня 2024 року.

Як зауважили соціологи, це найвищий відсоток підтримки за весь період моніторингу Фонду з 2013 року.

Ще 18% респондентів підтримали ідею не приєднуватися до жодного союзу. Окрім цього, 1% опитаних все ще підтримує вступ до Євразійського митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстану.

69% опитаних українців підтримують вступ до Європейського Союзу, — опитування - Фото 1

За даними соціологів, респонденти від 18 до 49 років на 11,5% частіше повідомляли про підтримку вступу до ЄС порівняно з опитаними українцями за 50 років. Респонденти, які до повномасштабного вторгнення жили в центральних та західних областях, на 16% частіше підтримували євроінтеграцію, ніж мешканці південних та східних областей. На 18% рідше виступали за вступ України до ЄС опитані, які живуть за межею бідності, ніж бідні та умовно заможні респонденти.

Всеукраїнське опитування проведено Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 листопада по 14 грудня 2024 року методом face-to-face.

Соціологи опитали 1518 респондентів віком від 18 років, які проживають у різних регіонах України. У Запорізькій, Донецькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%.

Ще в листопаді 2023-го Європейська комісія рекомендувала державам Євросоюзу почати переговори з Україною про вступ до ЄС. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн тоді повідомила, що Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС.

Для ухвалення переговорної рамки Україна мала провести ще частину реформ — зокрема, втілити в життя рекомендації Венеційської комісії щодо закону про національні меншини, пов’язані із законами про державну мову, медіа та освіту. Йшлося, серед іншого, про скасування мовних квот у законі «Про медіа».

8 грудня Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому альтернативний законопроєкт про національні меншини, який враховує оцінки Ради Європи щодо прав нацменшин в окремих сферах та доопрацьований і погоджений усіма парламентськими фракціями. 

Ілюстрація: Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Євросоюз опитування
Джерело матеріала
loader