Про це повідомляє The New York Times, передає Укрінформ.
Хоча Іран має одні з найбільших запасів природного газу і сирої нафти у світі, він переживає повномасштабну енергетичну кризу, яку можна пояснити роками санкцій, через які стало складно залучати іноземні інвестиції для модернізації свого енергетичного сектору, неефективним управлінням, застарілою інфраструктурою, нераціональним споживанням і цілеспрямованими атаками Ізраїлю.
Іран роками бореться із проблемами своєї інфраструктури, президент країни Масуд Пезешкян попередив нещодавно, що проблема досягла критичної точки.
Більшу частину минулого тижня країна була фактично вимкнена із метою економії енергії. Урядовці заявили, що дефіцит газу, необхідного для функціонування країни, становить близько 350 мільйонів кубометрів на день, і оскільки температура різко впала, а попит на газ зріс, чиновники були змушені вдатися до крайніх заходів, щоб нормувати споживання газу. Таким чином уряд припинив постачання газу на електростанції, які виробляють електроенергію. До п'ятниці 17 електростанцій були повністю відключені, а решта працювали лише частково.
У листопаді Іран почав запроваджувати двогодинні планові щоденні відключення електроенергії в житлових будинках, але цього виявилося недостатньо. Відключення електроенергії тепер відбуваються більш випадково і тривають довше.
Державна енергетична компанія Tavanir попередила виробників усього, від сталі до скла, від продуктів харчування до ліків, що вони повинні бути готовими до масштабних відключень електроенергії, які можуть тривати дні або тижні.
Валюта країни, ріал, цього тижня також перебувала у вільному падінні, впавши до найнижчого за всю історію курсу по відношенню до долара.
Цього року енергетичну кризу загострили атаки Ізраїлю у лютому, який підірвав два газопроводи в Ірані. Як наслідок, уряд неоголошено підключився до аварійних запасів газу, щоб уникнути перебоїв в обслуговуванні мільйонів людей, повідомив виданню чиновник з міністерства нафти.
За даними міжнародних енергетичних досліджень, природний газ становить близько 70% джерел енергії в Ірані, що набагато більше, ніж у США і Європі. Уряд реалізував амбітний проєкт газифікації всіх куточків Ірану, включно з невеликими селами, і зараз близько 90 % іранських будинків покладаються на газ для опалення та приготування їжі.
Як повідомляв Укрінформ, у лютому в Ірані сталися два вибухи на трубопроводі природного газу, що проходить із західної частини Ірану - провінції Чахармахал та Бахтіарі на північ країни до іранських міст на Каспійському узбережжі. В іранському уряді заявили, що це була “ізраїльська змова”.
Фото: The New York Times