Уряд схвалив комунікаційну стратегію щодо створення безбар’єрного простору в Україні
Уряд схвалив комунікаційну стратегію щодо створення безбар’єрного простору в Україні

Уряд схвалив комунікаційну стратегію щодо створення безбар’єрного простору в Україні

Кабінет міністрів схвалив розпорядження «Деякі питання комунікаційної підтримки реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

«Для Міністерства культури та стратегічних комунікацій безбар’єрність є одним із ключових пріоритетів, а мета цього урядового рішення — забезпечення ефективного комунікаційного супроводу Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року й підвищення обізнаності громадськості щодо значення та цінності безбар’єрності», - йдеться у повідомленні.

Належна комунікація між виконавцями Стратегії та громадськістю сприятиме створенню безперешкодного простору в Україні.

Стратегія передбачає донесення громадянам понять: фізичної, інформаційної, цифрової, суспільної, освітньої та економічної безбарʼєрності.

Передбачається активне залучення заінтересованих сторін до комунікації з представниками сфер, які забезпечують базовими потребами людей з інвалідністю, громадськими організаціями та суспільними групами, що стикаються з різноманітними барʼєрами.

Документ також включає прогнозування можливих комунікаційних ризиків та шляхи попередження або подолання кризових ситуацій.

Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, обласні та Київська міська державні адміністрації (військові адміністрації) обов’язково мають застосовувати типові рішення та брендбук, затверджені стратегією, під час здійснення заходів у рамках реалізації Стратегії, розробляти та подавати МКСК комунікаційні плани заходів, а також звітувати про їх виконання.

Таке рішення уряду — важливий крок до формування сучасного суспільства рівних можливостей, готового долати виклики сьогодення.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві під час заходу «Громади та міста дружні для людей» учасники Школи універсального дизайну від ПРООН представили 13 унікальних проєктів, які спрямовані на підвищення доступності та інклюзивності в архітектурі та міському плануванні.

Джерело матеріала