Кулеба назвав Містобудівний кодекс пріоритетною метою міністерства розвитку
Кулеба назвав Містобудівний кодекс пріоритетною метою міністерства розвитку

Кулеба назвав Містобудівний кодекс пріоритетною метою міністерства розвитку

Кулеба назвав Містобудівний кодекс пріоритетною метою міністерства розвитку

Віцепрем’єр-міністр з відновлення також заявив, що проєкти будівництва та кошториси відкриють, але не зараз.

Згідно із Законом «Про регулювання містобудівної діяльності», проєкти будівництва та кошторисна документація мають бути відкритими та публічними ще з грудня 2020 року. Однак уряд, зловживаючи повноваженнями, зробив цю інформацію непублічною, затвердивши відповідний Порядок. Чи відкриють ці дані зараз та як Міністерство розвитку громад та територій боротиметься з впливом ще навіть не підписаного президентом корупційного законопроєкту №5655, розповів в інтерв’ю ZN.UA віцепрем’єр-міністр з відновлення та очільник Мінрозвитку Олексій Кулеба, з яким поспілкувалася редакторка відділу внутрішньої політики Інна Ведернікова.

«Основний біль будівельної сфери в тому, що є розбалансування між видом робіт, товаром, купівлею товару й людьми. Саме тому можуть бути розбіжності. Через це, звісно, ми відкриватимемо проєкти. Але після того, як закінчимо війну», – зазначив Кулеба.

При цьому президент ще не підписав скандальний законопроєкт №5655 про містобудівну діяльність, який наполегливо лобіювала команда Кубракова й нинішня очільниця профільного комітету Олена Шуляк, однак документ вже наслідив скрізь, де лише міг. На питання, який план у Мінрозвитку для боротьби з такими наслідками, Кулеба зазначив, що це — Містобудівний кодекс. Водночас міністр додав, що для нього основним документом, важливим для формування політики міст уже сьогодні, є Містобудівний кадастр.

На зауваження, що кадастр – це радше експеримент, а не системне законодавство, Кулеба зазначив, що це один із технічних етапів.

«У нас зараз з’явився інструмент, яким ми можемо скористатися тільки під час воєнного стану. Ба більше, ми впевнені, що основна частина органів місцевого самоврядування — це абсолютно свідомі громади, які розуміють, що вони самі в цьому зацікавлені. На кадастр закладено 45 мільйонів гривень, але річ навіть не у фінансах. Якщо ми підемо відразу шляхом закону, то втратимо більше часу. А експеримент дасть змогу повністю обкатати механізм», – підсумував міністр.

У першій частині інтерв’ю Олексій Кулеба розповів Інні Ведерніковій про суб’єктність Кабінету міністрів, ключові виклики міністерства, побудову комунікації з місцевою владою, корупційні ризики бюджету і регіональну політику.

Джерело матеріала
loader