Журналісток Суспільного не пускали на засідання суду в Житомирі. Поліція відкрила провадження
Журналісток Суспільного не пускали на засідання суду в Житомирі. Поліція відкрила провадження

Журналісток Суспільного не пускали на засідання суду в Житомирі. Поліція відкрила провадження

Родичі підсудних, підозрюваних у рекеті, пропустили знімальну групу до зли суду лише після прибуття правоохоронців.

Поліція відкрила кримінальне провадження за перешкоджання журналістській діяльності через інцидент в районному суді Житомира, де журналістці та операторці Суспільного заважали потрапити на судове засідання. Про це повідомляє «Суспільне Житомир».

18 грудня у Корольовському районному суді Житомира проходило судове засідання у справі групи чоловіків з Коростишева, яких підозрюють у рекеті, вимаганні та вбивстві.

Як йдеться у сюжеті Суспільного, перед початком засідання родичі обвинувачених не пускали до судової зали знімальну групу Суспільного — журналістку Катерину Мороз та операторку Тетяну Ривак.

Двоє людей застосували до кореспондентки фізичну силу, штовхаючи та хапаючи її за руки. На слова журналісток, що вони виконують свою роботу, а такі дії є перешкоджанням журналістській діяльності, родичі обвинувачених сказали, що не бачать в цьому нічого страшного, пресу вони не пустять і нехай журналісти подякують, що їх не побили.

Журналістки викликали на місце події поліцію і лише після приїзду оперативної групи журналісток пропустили всередину судової зали.

Згодом речниця Житомирського районного управління поліції Марина Вітвіцька повідомила Суспільному, що розпочато кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.

За її словами, 18 грудня до поліції надійшло звернення від журналістки місцевого телеканалу щодо вчинених стосовно неї неправомірних дій.

«Заявниця розповіла, що близько 11:45 у приміщенні Корольовського районного суду невідомі, за попередньою інформацією, — родичі обвинувачених, не давали можливості знімальній групі вільно потрапити до зали судових засідань, де у той час проводилося слухання резонансної кримінальної справи. У зв'язку з цим медійники не могли виконати редакційне завдання», — розповіла Марина Вітвіцька.

Поліція розпочала кримінальне провадження за частиною 1 статті 171  Кримінального кодексу України. За словами речниці, нині правоохоронці встановлюють свідків події та причетних до неї людей.

Марина Вітвіцька уточнила, що за чинним законодавством, умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень) або пробаційним наглядом терміном до 3 років, або обмеженням волі на той самий строк.

Фото: Катерина Мороз / «Суспільне Житомир»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
поліція Житомир
Джерело матеріала
loader