Через технічні проблеми у РФ зупинилася подача нафти трубопроводом «Дружба» - Reuters
Через технічні проблеми у РФ зупинилася подача нафти трубопроводом «Дружба» - Reuters

Через технічні проблеми у РФ зупинилася подача нафти трубопроводом «Дружба» - Reuters

Поcтачання російської та казахстанської нафти в Угорщину, Словаччину, Чехію та Німеччину трубопроводом «Дружба» припинилося з четверга через технічні проблеми на російській насосній станції.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters із посиланням на чотирьох співрозмовників, обізнаних із питанням.

Зазначається, що трубопровід, який є одним із найбільших у світі, здатний транспортувати 2 мільйони барелів за день.

Він є останньою «артерією», що з’єднує російські нафтові родовища з європейськими нафтопереробними заводами після того, як уряди Європейського Союзу обмежили свою залежність від російського газу.

Білоруська компанія «Белнафтохім» підтвердила збій у постачанні нафти через «Дружбу» і заявила, що її НПЗ використовують запаси нафти для підтримки роботи.

За словами співрозмовників, російська компанія «Транснєфть» виявила проблему на насосній станції Унеча в Брянській області (Росія), що приблизно за 70 км від кордону з Білоруссю.

До призупинення роботи трубопровід транспортував 300 000 барелів нафти за добу.

Джерела повідомили, що постачання російської нафти до Білорусі та країн ЄС постраждало, а завантаження із західних портів Росії – Новоросійська, Усть-Луги та Приморська – залишилися без змін.

Один зі співрозмовників додав, що нафту з «Дружби» можуть направляти в порти.

Інше джерело повідомило, що проблема може бути вирішена впродовж кількох днів, але третій співрозмовник припустив, що постачання буде призупинене до кінця місяця.

Міністерство енергетики Казахстану заявило, що наразі немає жодних побоювань щодо постачання казахстанської нафти через «Дружбу».

Як повідомляв Укрінформ, у Польщі перевірять причину витокуна нафтопроводі «Дружба», що зафіксовано в районі міста Пневи Великопольського воєводства на заході Польщі.

Теги за темою
Росія Європа нафта Казахстан
Джерело матеріала
loader