Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони.
При цьому рішення військово-лікарської експертизи будуть надходити не в паперовому вигляді до ТЦК, а в електронній формі до інформаційно-комунікаційних систем Міноборони, зокрема реєстру Оберіг.
Про це йшлося на засіданні Координаційного центру з питань організації діяльності медичних служб сил безпеки і оборони, у якому взяли участь представники Міноборони, Міністерства охорони здоров’я, Медичних сил Збройних сил України, медичних служб родів та видів військ, інших органів оборони та безпеки.
За словами директора департаменту охорони здоров’я Міноборони Оксани Сухорукової, такі нововведення є кроком для якісної зміни функціонування інституту ВЛК.
Метою реформи військово-лікарської експертизи є посилення її ефективності, розмежування функцій ВЛК та ТЦК, уникнення черг в територіальних центрах комплектування та зниження корупційних ризиків.
За словами тимчасово виконуючого обовʼязки державного секретаря Міністерства оборони України Нікіти Нікітенка, міністерство повністю підтримує запропоновані ініціативи і готове зробити все належне, аби вони були реалізовані».
За словами заступниці міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерини Черногоренко, військове відомство запропонувало та реалізує реформу, яка зробить військово-лікарську експертизу цифровізованою, автономною та об'єктивною. У результаті медичний огляд можна буде пройти у будь-якому зручному, визначеному в переліку, медичному закладі, а висновки лікарів будуть зберігатись у цифровій формі з підписами відповідальних осіб.
Як повідомляв Укрінформ, за словами Черногоренко, попри кібератаку ГРУ та призупинку дії усіх реєстрів, які адмініструє Мін’юст, реєстри Міноборони працюють у штатному режимі.