Оцінки можна перезараховувати, якщо збігаються навчальні предмети у навчальних планах української та закордонної школи. Наприклад, можна врахувати оцінки з математики, фізики, хімії, іноземної мови тощо.
А для врахування результатів навчання з музики, фізичної культури та інших предметів школи можуть навіть враховувати результати навчання, отримані в закладах позашкільної освіти – для цього потрібне рішення педагогічної ради.
У Міносвіти також пояснили, у яких випадках українські освітні заклади можуть відмовити учневі у зарахуванні його оцінок із закордонної школи.
У випадку, якщо роки навчання в Україні та за кордоном не збігаються.
Є практика, коли в Україні учень навчався у 7 класі, але за кордоном його зарахували у 6 клас – на рік назад, щоб мати змогу вивчити мову країни перебування і інтегруватися у середовище,
– йдеться в повідомленні.
Або ж зміст навчальної програми, навчальні теми з певного предмета відрізняються.
Розбіжності у графіках початку і завершення навчального року в Україні та за кордоном, оскільки в нашій країні семестр і навчальний рік завершуються швидше. У таких випадках річне оцінювання може бути проведено перед початком наступного навчального року з урахуванням результатів навчання в закордонній школі.
За кордоном поширеними є інтегровані курси, які містять опанування кількох навчальних предметів, однак в нашій країні така практика є рідкістю, тому педагогічні ради приймають рішення щодо того, з яких предметів перезараховуються оцінки.
Яке документальне підтвердження слід мати для зарахування оцінок
У Міністерстві також зазначили, які документи повинен надати учень в українську школу, щоб йому зарахували результати навчання за кордоном – табель з оцінками.
Якщо потрібно врахувати результати навчання школяра за семестр / за рік із тих предметів, які є в обох навчальних планах української та закордонної шкіл учневі достатньо надати табель (свідоцтво) з оцінками,
– вказали у міністерстві.
У разі повернення на Батьківщину, відповідно до наказу МОН No563 від 15.05.2023 року, подаючи довідку про зарахування до закладу освіти в Україні (якщо учень вибув чи не навчався в українській школі) потрібно, щоб довідка містила таку інформацію:
- ім’я та прізвище;
- дата та місце народження учня (учениці);
- назва навчального закладу та період навчання учня в ньому;
- клас навчання;
- перелік предметів із зазначенням кількості навчальних годин, результати навчання (оцінки);
- система оцінювання, яку використовують в закладі освіти, із зазначенням найвищого та найнижчого балів;
- дата видачі, печатка та підпис керівника закладу освіти (за можливості).
Якщо ж школа відмовляється враховувати результати навчання у закордонній школі, і батьки незгодні з цим рішенням, у Міносвіти радять звернутися до відповідного органу управління освіти, обласного департаменту освіти і науки, або надіслати письмове звернення до МОН mon@mon.gov.ua.